Тарантул

Тарантулам насправді 120 млн років – учені

Shutterstock

Виявилося, що ці павуки – успішні мандрівники

Вчені дізналися, що тарантули вперше з'явилися на частині нашої планети, яку нині називають Північною і Південною Америкою, близько 120 млн років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Scitechdaily.

У ті часи Південна Америка була з'єднана з Африкою, Індією і Австралією як частина суперконтиненту Гондвана. Павукам вдалося досягти нинішніх територій призначення завдяки континентальному дрейфу.

Таким чином, тарантули – досвідчені мандрівники. Дослідники стверджують, що існують різні види цих павуків, які поширилися Індійським субконтинентом до того, як він врізався в Азію.

Тарантул
Тарантул
Фото: Shutterstock

Перший з них переважно був на деревах, а інший – на землі. Ці два види колонізували Азію з різницею приблизно в 20 млн років.

"Раніше ми не вважали тарантулів вдалими  мандрівниками. Хоча континентальний дрейф зіграв свою роль в їх історії, дві події азійської колонізації спонукають нас переглянути ці факти", – розповів дослідник Сірша Фолі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у джунглях перуанської Амазоніїї виявили новий вид жаб.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ