Концерт

Раніше було краще: за останні 50 років попмузика деградувала – вчені

Shutterstock

Сучасним меломанам пропонують лише "єдиний шум"

Іспанські дослідники вважають, що за останні півстоліття популярна музика стала більш простою, похмурою і голосною. Це наводить їх на думку, що ця сфера деградує. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Scientific reports.

Фахівці проаналізували базу даних Million Song Dataset, що містить інформацію про характеристики близько мільйона композицій 45 тисяч виконавців. Експерти цікавилися трьома компонентами – тембром, тональністю і гучністю музики.

Вони дійшли до висновку, що після піку в 60-х роках минулого століття відбувається неухильне зниження тембрового різноманіття. Це обумовлено тим, що зменшується кількість інструментів та методів для запису композицій.

Схожим чином це стосується тональності, а саме нот і акордів, які взагалі не змінилися за цей час. Більш того, серед сучасних музикантів навіть відсутні спроби по-новому їх обігравати.

Це безпосередньо впливає на зміну гучності музики. Простіше кажучи, чим гучніший трек, тем менше в ньому оригінальних моментів, замість яких сучасний меломан чує "єдиний шум". За словами іспанських дослідників, кожні 8 років показники гучності стають вище на один децибел.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені з'ясували, чому людський мозок любить музику.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ