Телескоп

До Землі на величезній швидкості наближається 900-метровий астероїд

UH/IfA

Учені хочуть встигнути дослідити незвичний космічний об’єкт

До Землі наближається астероїд 2001 FO32, який має діаметр 914 метрів. Про це повідомили в NASA.

На найближчу відстань, яка становитиме  близько 2 млн км, астероїд підійде у неділю, 21 березня. Це у п’ять разів більше, ніж відстань до Місяця, тому учені запевняють, що 2001 FO32 пройде повз планету цілком безпечно.

При цьому зазначається, що в астрономічних масштабах така дистанція вважається невеликою, тому цей космічний об’єкт має статус “потенційно небезпечного”.

Зараз він рухається зі швидкість 124 тисячі км/год. Це значно більше, ніж швидкість більшості об’єктів, що пролітають повз Землю. Астрономи пояснюють це тим, що астероїд має незвичайну орбіту, яка нахилена на 39 градусів до площини орбіти нашої планети.

Учені планують вести спостереження за астероїдом за допомогою 3,2-метрового інфрачервоного телескопа та інфрачервоного спектографа SpeX, які встановлені на Гаваях. Це може допомогти отримати більш точне уявлення про розміри астероїда і його альбедо. А також дізнатися його приблизний склад.

Нагадаємо, на початку березня повз Землю пролетів астероїд "Бог хаосу", який може зіткнутися з нашою планетою під час свого наступного прольоту у 2029 році.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ