Мона Ліза

Учені розповіли про цікаву знахідку в картинах Леонардо да Вінчі

Shutterstock

Що це може означати?

Експерти вивчали творчу спадщину митця Леонардо да Вінчі та знайшли кругове розташування елементів в картинах. Вони характерні для арабського і перського живопису.

Відомо, що да Вінчі був італійським художником, винахідником, письменником, музикантом і навіть вченим. Його вважають одним із найважливіших представників Високого Відродження (період у Італії між 1490 і 1527 роками). Результати дослідження опублікувало видання Digital Technology and Cultural Heritage.

Вчені для вивчення картин використали цифрові технології. Останні допомогли проаналізувати техніку радіального розташування елементів, що зустрічалося як у часи Античності, так і під час Ренесансу.

Таким чином, простежується наявність арабського сліду в картинах да Вінчі. Експерти вважають, що мова йде про своєрідну печатку митця, яка стала певним трафаретом для творів його школи. 

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли найбільш древнє наскельне зображення кенгуру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ