31 січня

31 січня: яке у цей день свято та в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 31 січня?

31 січня у світі відзначається Міжнародний день ювеліра. Результати виробів цих майстрів ми можемо щодня спостерігати на вулиці, у транспорті та у закладах.

31 січня 1961 року США провела запуск космічної ракети з шимпанзе Хем на борту. А у цей день 1999 року у світі з'явилася перша частина культової серії ігор Silent Hill. 

Останній місяць січня подарував світу народження культового американського співака Джастіна Тімберлейка та акторки Керрі Вашингтон.  

Церковне свято

За релігійним календарем сьогодні 31 січня віряни вшановують пам'ять Афанасія Великого. Він був одним з грецьких отців церкви, що належав до Олександрійської школи патристики. Афанасій був архієпископом Олександрійським і наступником єпископа Олександра. Він відомий як найбільш затятий противник аріанства.

Народні прикмети та традиції

  • Сережки у місяця – до морозу і хуртовині.
  • Завірюха і заметіль в цей день – до пізньої весни.
  • Відлига на Афанасія – до непогожого літа і поганого врожаю картоплі.
  • Ворони зграями кружляють і чистий захід – до тривалого похолодання.

Що не можна робити у цей день

  • У цей день не можна лихословити, лаятися та сваритися.
  • Ще не бажано їздити в ліс або на рибалку самотужки.

У кого сьогодні день ангела 

У неділю, 31 січня, іменини відзначають власники таких імен: Іван, Михайло, Павло, Олена, Ксенія, Марія, Максим, Марк, Оксана, Сергій.

Читайте також: Як займатися фітнесом під час карантину: поради експертів

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ