Чорнобиль

Особливість чорнобильських жаб-мутантів вразила вчених – деталі дослідження

Shutterstock

Науковці розповіли, чи готова зона до повернення людей

Нещодавнє відкриття чорних деревних жаб у Чорнобильській зоні відчуження привернуло увагу вчених та породило ідею, що одного дня люди зможуть знову повернутися до цього регіону. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

Ці земноводні, що значно відрізняються від своїх яскраво-зелених родичів, змогли не лише вижити, але й адаптуватися до умов підвищеної радіації.

Як радіація змінила жаб?

Дослідження показало, що східні деревні жаби, які мешкають поблизу місця аварії на Чорнобильській АЕС, мають чорне забарвлення шкіри замість звичного зеленого. Ця зміна пояснюється підвищеним рівнем меланіну – пігменту, що, ймовірно, допомагає захищати організм від впливу радіації. Важливо, що ці зміни не позначилися на тривалості життя чи здоров’ї жаб.

"Це свідчить про те, що рівень радіації в зоні не впливає на старіння цих тварин", – розповів доктор Герман Орізаола з Університету Ов'єдо, один зі співавторів дослідження.

Рівень радіації знижується

З моменту аварії 1986 року більшість радіоактивних матеріалів розпалися, і сьогодні радіаційний фон у багатьох частинах зони відчуження майже відповідає природному рівню, а подекуди навіть нижчий за нього. За словами доктора Орізаоли, сучасний рівень радіації в цих місцях не становить небезпеки для здоров'я людини.

"Дика природа демонструє здатність виживати в умовах постійного впливу нинішніх рівнів радіації. Це говорить про те, що цей рівень безпечний і для людини", – зазначив учений.

Чи готова зона для повернення людей?

Попри позитивні спостереження, вчені наголошують, що поспішати із заселенням зони не варто. За їхніми словами, Чорнобиль слід залишити унікальним заповідником, де можна продовжувати вивчати довгострокові наслідки радіації для екосистеми.

Сьогодні Чорнобильська зона є домівкою для багатьох видів диких тварин, серед яких коні Пржевальського, вовки та ведмеді.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі з'явився нетиповий хижак.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ