"Шуми війни лякають їх": у Тузлівських лиманах помітили рідкісних і фантастичних тварин – фото

m.day.kyiv.ua

У Нацпарку вони не можуть гніздитися через відсутність відповідних біотопів

У Національному природному парку "Тузлівські лимани" помітили блискучих ібісів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на співробітника парку та доктора біологічних наук Івана Русєва.

Фахівець розповів, що ці птахи завжди з'являються спочатку на Тузлівських лиманах, а потім летять до дельти Дністра, де раніше була найбільша популяція гніздуючих блискучих ібісів у всьому Причорномор'ї. Проте у нацпарку вони не можуть гніздитися через відсутність відповідних біотопів.

За словами Русєва, у дельті Дністра ібіси стали дуже рідкісними гостями на гніздуванні через руйнування природної екосистеми людьми. Він також пояснює, що на Тузлівських лиманах ці птахи все ще мігрують та переходять з лиману на лиман.

Птахи
Птахи
Фото: Ivan Rusev / Facebook

"На Тузлівських лиманах ібіси ще мігрують і кочують з лиману на лиман, але потужні шуми війни лякають їх. Кожного року з другої-третьої декади квітня їх можна бачити на мілинах наших лимані", – поділився експерт.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники помітили рекордну кількість пінгвінів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ