Лінза камери

"Велич, зосередженість, впевненість і сила": у Чорнобилі сфотографували летючого хижака

Pixabay

Цей вид включений до Червоної книги України

У Чорнобильському заповіднику сфотографували найбільшого пернатого хижака Полісся – орлана-білохвоста. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Цей хижак у розмірах і масі тіла поступається хіба чорному грифу, який населяє гори Криму. Згідно з оцінками орнітологів, вітчизняна популяція білохвоста становить 180-200 пар.

"Велич, зосередженість, впевненість і сила – ось що ви можете побачити на цих світлинах", – йдеться у повідомленні.

Птах
Птах
Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник / Facebook

Зазначимо, що у фауні України присутні два типи орланів: орлан-білохвіст і орлан-довгохвіст. Спостереження за орланом-довгохвостим на українській території фіксувались лише три рази – у першій половині 20 століття, причому останній раз це сталося у 1964 році.

Його природний ареал розкинувся по півдню та південно-східних частинах Азії, що робить зустрічі з ним у наших краях надзвичайно рідкісними та здебільшого випадковими.

Ці два види орланів включені до Червоної книги України як види, що потребують охорони. Всього у світі існує 5 різновидів орланів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі помітили маму-лосиху та її малюка.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ