День святого Валентина 2024: історія, традиції та факти, які дивують

День святого Валентина, який відзначають 14 лютого, є одним із найбільш романтичних свят у році

Його історія сягає корінням у глибину століть, а традиції та обряди, що супроводжують цей день, відрізняються залежно від країни та культури. У 2024 році, як і завжди, закохані по всьому світі відзначатимуть це свято, обмінюючись подарунками, листівками та словами любові. Але що ми насправді знаємо про День Святого Валентина? Про це повідомляє "Дивогляд".

Історія та традиції

Історія цього свята веде нас у далеке минуле, до часів Римської імперії. За однією з легенд, святий Валентин був священником, який таємно вінчав закоханих, попри заборону імператора Клавдія II. Імператор вважав, що одружені чоловіки є гіршими воїнами, і тому заборонив шлюби.

Валентин не погоджувався з цією політикою, за що був ув'язнений і згодом страчений. Його самовідданість і віра в силу любові зробили його покровителем закоханих.

Традиції святкування Дня Святого Валентина різноманітні та колоритні. У деяких країнах, крім обміну валентинками та подарунками, існують унікальні звичаї. Наприклад, у Японії жінки дарують чоловікам шоколад, а в Італії закохані можуть відвідати місця, пов'язані з Ромео та Джульєттою, аби вшанувати своє кохання.

Валентинка
Валентинка
Фото: Digital Library Services

Читайте також:

Цікаві факти

  • Перші валентинки, які ми знаємо сьогодні, почали набирати популярність у 17 столітті. Проте, обмін люб'язними записками та подібними символами існував і до того.
  • Перші комерційні валентинки у Сполучених Штатах почали продаватися в 1840-х роках. Естер А. Гауленд, вважається "матір'ю американської валентинки" за свій внесок у розвиток виробництва валентинок.
  • Ще один факт – найстаріша збережена валентинка датується 1415 роком. Вона була написана Карлом, герцогом Орлеанським, який перебував у полоні після битви при Азенкурі.
  • Річард Кедбері випустив першу коробку шоколаду для Дня Святого Валентина у кінці 1800-х років. З того часу шоколад залишається одним з найпопулярніших подарунків у це свято.
  • Червона троянда, символ Венери, римської богині кохання, традиційно вважається квіткою, яка найкраще виражає почуття любові. Близько 50 мільйонів троянд дарують у цей день по всьому світу.
  • У деяких країнах, таких як Фінляндія, 14 лютого відзначають не тільки як День Святого Валентина, але і як День Друга, акцентуючи на важливості дружби.
  • У багатьох країнах люди купують подарунки не тільки для своїх коханих, але й для своїх домашніх улюбленців, відзначаючи це свято зі своїми чотирилапими друзями.

Сьогодні День Святого Валентина – це не лише свято для закоханих, але й час, коли можна висловити свою любов і подяку друзям, членам сім'ї, а іноді навіть колегам. Це свято нагадує нам про важливість любові, турботи та вдячності в нашому житті.

Отже, 14 лютого 2024 року мільйони людей знову відзначатимуть День Святого Валентина, продовжуючи традиції, які живуть століттями. Це чудова можливість показати свої почуття.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 7 ідей подарунків коханому на День святого Валентина.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше