Бегемот

Науковці розгадали цікаву таємницю бегемотів

Shutterstock

Виявилося, що тварини мають оригінальну систему комунікації

Учені з Франції з'ясували, для чого насправді африканські бегемоти користуються гучними вигуками. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Дослідник з Університету Сент-Етьєна Ніколя Матевона стверджує, що цим істотам із Мозамбіку властивий великий "вокальний репертуар". Він дозволяє їм видавати звуки, що нагадує вереск, хрюкання та мукання. 

"У кожному крику є інформація про те, хто його видає, тому бегемоти можуть розрізняти одне одного за "голосами". Так вони підтримують соціальні стосунки між собою"

У рамках дослідження науковці записали крики бегемотів, які можна почути на відстані до 1 км. Потім вони їх транслювали, щоб спостерігати за реакцією африканських бегемотів. Виявилося, що ці тварини можуть за "голосом" розрізнити свого друга, родича чи незнайомого.

Є припущення, що це слугує для комунікації і передачі важливих даних. Цікаво, що істоти були агресивнішими, якщо чули звук незнайомого бегемота. Тоді вони ставали гучнішими та частіше мітили територію і кричали.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що українські вчені на станції "Академік Вернадський" записали "пісні" тюленів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ