Червоногорла танагра

У Бразилії знайшли гніздо одного з найрідкісніших птахів на Землі – відео

American Bird Conservancy / YouTube

"Ми все ще мало знаємо про цю маленьку пташку"

У Бразилії помітили гніздо танагри червоногорлої. Згідно найоптимістичнішим підрахункам, на нашій планеті існує усього від 30 до 200 цих птахів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook організації Brazil Birding Experts.

Експерти розповіли, що вони зафіксували гніздо червоногорлої танагри, де було три дорослих птаха, які годували шістьох пташенят. Це незвично, бо ці птахи моногамні. Є версія, що на відео старші особини допомагають родичам виховувати пташенят.

"Ми все ще мало знаємо про цю маленьку пташку. Ми не знаємо, чому її популяція так швидко скоротилася, окрім як через знищення природного місця мешкання", – розповів координатор бразильської програми Американського товариства збереження птахів Беннет Генесі.

Зазначимо, що червоногорла танагра населяє Атлантичні ліси – регіон Південної Америки, який має величезне біорізноманіття.

На початку XVII століття його площу оцінювали у 1-1,5 мільярда гектарів, але внаслідок активного вирубування лісів станом на 2000 рік площа скоротилася на 90%. Це спровокувало те, що багато істот, що населяють ці території, зникли чи знаходяться на межі зникнення.

Безпосередньо птах на відео живе в обмеженому ареалі площею 31 км². Згідно оцінкам Міжнародного природоохоронного союзу, на Землі залишилося від 30 до 200 особин червоногорлої танагри.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що найрідкісніший леопард з трьома дитинчатами потрапив на камеру.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ