Мавпи

Це також властиво людям: деякі тварини віддають перевагу сексу з родичами – вчені

Shutterstock

Нові дослідження можуть змінити погляд на сферу спарювання тварин

Вчені стверджують, що інколи тварини в дикій природі можуть віддавати перевагу своїм родичами в питанні спарювання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Фахівці перевірили тварин та їх вибір щодо сексуального партнера. Також вони підвели підсумки 139 експериментальних досліджень щодо 88 видів, які проводили протягом 40-річного періоду.

Виявилося, що вченим варто переосмислити підхід, згідно якому тварини свідомо не йдуть на статевий зв'язок зі своїми родичами.

"Еволюційна теорія говорить нам, що тварини повинні терпіти, а може, навіть віддавати перевагу спаровування з родичами в широкому діапазоні умов протягом більше чотирьох десятиліть", – розповіла одна із авторів дослідження Раїса де Боір.

Серед 88 видів тварин у дикій природі 5 з них найбільше полюбляють спарюватися зі своїми родичами. Мова йде про один вид гризунів, один вид приматів (макака резус), два види риб і один вид ногохвосток. Найбільше цей підхід властивий гризунам.

Гризуни
Гризуни
Фото: відкриті джерела

"Тварин, здається, не хвилює, чи є їх потенційний партнер братом, сестрою, двоюрідним братом або сторонньою особою, коли вони обирають, з ким спаровуватися", – розповіла експертка Регіна Вега Трехо.

Це дослідження не підтверджує теорію, згідно якої тварина свідомо не схрещується зі своїми родичами. На думку дослідників, людству варто переглянути це питання. Також вони прокоментували подібну поведінку серед людей.

"Люди, як і інші тварини, не виявляють переваги нерідним потенційним партнерам, коли вони засновують свої рішення тільки на візуальних сигналах", – стверджує зоолог Джон Фіцпатрік.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на фермі українця працюють 30 котів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ