Кішка

Учені з'ясували, яким чином можна спілкуватися з котами за допомогою очей

Shutterstock

Дослідження відбувалося разом з групою психологів

Британські дослідники знайшли дієвий спосіб спілкування з котами за допомогою очей. Про це пише журнал Scientific Reports. 

Спеціалісти зі Школи психології Університету Сассекса провели експеримент із 21 котом. Під час нього були виявлені механізми, за допомогою яких коти висловлюють своє вдоволення та прихильність. 

Як виявилося, вони висловлюють емоції, примружуючи очі та повільно кліпаючи. Експеримент з тваринами та їхніми господарями записували на відео. Дослідив вираз обличчя людей та реакції котів, вчені повторили експеримент. 

У другому дослідженні брали участь 24 кішки та група психологів. Виявилося, що у відповідь на примружування очей та повільне кліпання людини, тварина більш охоче наближається до простягнутої руки. 

Автори дослідження вважають, що такий механізм у котів є аналогом людської усмішки. Водночас на усмішку з демонстрацією зубів тварини реагують негативно. 

Раніше учені розповіли, що означає котяче нявчання. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ