Труднощі перекладу: що означає котяче нявчання

Є така наука — фелінологія, і вона досліджує котів.

Учені-фелінологи стверджують, що коти нявкають спеціально для людей, а між собою вони спілкуються за допомогою інших засобів.

Отже, своїм нявчанням котики хочуть нам щось сказати. Але що саме? Фелінологи пропонують своєрідний "словник", за допомогою якого можна розшифрувати котяче послання:

Кіт
Кіт
Фото: Shutterstock

  • Коротке, односкладове "няв" означає просто вітання. Якщо цей склад повторюється неодноразово, то це означає, що вам дуже раді.
  • Довге і протяжне "ма ..." на невисокій ноті - це вимога щось зробити, наприклад, відкрити двері. Таким же сигналом, але на низькій ноті, кіт висловлює незадоволення, а на високій - біль або страх.
  • Муркоче кіт, зазвичай, коли задоволений життям. Але іноді, коли тварина захворіла або нервує, муркотіння - це така собі мантра, спроба заспокоїти себе.
  • Іноді коти видають якісь "квакаючі" звуки, наприклад, якщо їм не вдається зловити здобич - муху або пташку, яка, на жаль, недосяжна. Так коти висловлюються невдоволення.
  • Якщо кіт хоче захищатися від ворога, він застережливо шипить.

Злий кіт
Злий кіт
Фото: Depositphotos

Крім звуків, котячі широко використовують мову жестів, яка для людей більш зрозуміла і однозначна.

Основне місце в котячих жестах посідає  хвіст:

  • Якщо він піднятий - кіт відчуває задоволення, якщо ще й тремтить при цьому - то він радий вас бачити.
  • Піднесений і пухнастий біля основи хвіст означає агресію, а якщо він затиснутий між задніми лапами, то коту страшно.
  • Незначне помахування хвоста означає задуму, а активне  - кіт дуже незадоволений.

Взагалі, використання хвоста в невербальній мові - це особлива риса домашніх котів. Тільки наші домашні улюбленці дозволяють собі піднімати хвіст, а всі дикі тварини завжди опускають його вниз або навіть ховають між лап.

Кіт
Кіт
Фото: Depositphotos

Якщо кіт прийшов потертися об вас, то таким чином він виявляє свою прихильність. Так він "мітить" своїх. Характерне потирання об вас усім тілом означає дуже ласкаве привітання. Цікаво, що якщо тварина треться об вас і меблі в присутності гостей, то це означає, що гості йому не сподобалися і кіт показує, що він тут господар.

Іноді кішки обнюхують вам обличчя - це означає, що тварина засумнівалася, чи це точно ви. Якщо потім відбувається спроба заховати голову під вашим підборіддям або під пахву - фейсконтроль пройдено, вас упізнали.

"Прокидайся, я скучив"
"Прокидайся, я скучив"
Фото: HazelBBurris / Twitter

Якщо кіт починає вас облизувати, то цим він визнає вас як члена котячого прайду або на вас залишилося щось смачне.

А ось вищим виявом любові і комфорту є "молочний крок" - коли кіт тупцює і "місить" вас лапами, то випускаючи, то втягуючи кігтики.

Звичайно, щасливі господарі котів знають ще безліч котячих жестів і звичок і розуміють своїх вихованців краще за всіх. А ось яким чином так чудово відчувають і розуміють нас коти - це загадка.

Раніше "Дивогляд" публікував 15 найцікавіших фактів про котів, які змусять вас полюбити їх ще більше.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше