Штучний інтелект, робот

Театр абсурду: штучний інтелект створив п'єсу

Shutterstock

Її вже почали ставити в Чеських театрах

Нейромережа GPT-2 написала свою першу театральну п'єсу. Про це повідомляє Science

За процесом написання спостерігали дослідники з Карлова університету в Чехії. 

Перед початком роботи в програму завантажили два рядки тексту, в яких йшлося про людські емоції. На їх основі машина повинна була згенерувати до 1000 слів нового тексту.

Під час написання п'єси машина відхилялася від початкового сюжету та іноді навіть суперечила сама собі. Так, вона часто "забувала", що головним героєм був робот, а не людина, а в одній зі сцен й зовсім змінила тему розмови. 

Як зазначають автори, уся справа в тому, що штучний інтелект не розуміє того, про що пише. Він у логічному порядку складає слова, а в результаті виходить нісенітниця.

Щоб цьому запобігти, вчені вирішили розбити п'єсу на вісім сцен по п'ять хвилин. В кожній з них було всього по одному діалогу. Іноді їм доводилося вручну коригувати текст, проте 90 відсотків написаного залишилося в оригінальному вигляді.

У фіналі, дослідники отримали складний для розуміння текст, а глядачі відчували подвійні відчуття від жартів головного героя.

Прем'єра п'єси на сцені відбулася 26 лютого.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що штучний інтелект вперше в історії написав статтю для британського видання

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ