Учені

Дослідники змогли за допомогою світла підняти у повітря предмет

Shutterstock

Вперше в історії науки

Експертам із Пенсильванського університету вдалося підняти у повітря дві невеликі майларові пластини, а також керувати ними. У процесі цього вони використовували світло, повідомляє Wired.

Експеримент був таким: учені розмістили над покриттям зі світлодіодів тонкі пластини, які завдяки своїй енергії нагрівали нижню частину майлара. Також це призвело до рухів повітря під пластиком і відштовхування пластини від поверхні.

Потім учені активували лампочки та змогли зафіксувати підняття майларових пластин. Коли пересувався світловий промінь, то пластини переміщувалися над столом.

Цей експеримент дає надію вченим щодо розробки системи польоту, для якої вони планують використати технологію, завдяки якій об'єкт зависає на світлі.

До цього моменту фахівці користувалися цим фізичним явищем, щоб невидимі аерозолі та частинки у мікрорідких пристроях могли переміщуватися. Однак, підняти предмет, розмір якого дозволяє обхопити його рукою, вдалося вперше.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чому "розумний" будинок небезпечний для людей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ