"Розумний" будинок

Чому "розумний" будинок небезпечний для людей – експерт

Shutterstock

Нові технології несуть певну загрозу для людства

Є думка, що поступово люди почнуть жити в "розумних" будинках. Вони мають певні переваги, однак, також є певна небезпека, про що повідомили в ITsider.

DDoS-атаки

Цей аспект вже давно є промисловою платною послугою в "чорних" секторах Інтернету. Її замовляють ті, хто хоче завдати шкоди власнику певного ресурсу, каналу, пристрою тощо.

Майнінг

Минулий рік характеризувався спадом майнінгу, але зараз зростає курс криптовалют (біткоїн уже коштує понад  $52 тис). Це може призвести до повернення цієї діяльності до сучасних трендів.

Якщо це відбудеться, то невідомий зловмисник може скористатися вашим смарт-ТВ, смартфоном або персональним комп'ютером, щоб добувати криптовалюту.

Троянське програмне забезпечення, яке заражає екосистему

По суті, це є найбільш звичною і неприємною ситуацією. Може статися, що троян буде мати справу з вашими гаджетами, завдяки чому до зловмисників може потрапити ваша приватна інформація (фотографії, платежі або документи).

Хакер
Хакер
Фото: Shutterstock

Стеження за будинком без відома його власника

Якщо гаджети для розумного будинку буде виробляти недобросовісна компанія, то вона може залишити бекдор, який дозволить стежити за вашим "розумним" будинком.

Справа в тому, що власник такого пристрою навіть не буде підозрювати, що перебуває "на долоні" зловмисника. Таке трапляється рідко, але все одно небезпечно.

Збирання інформації про вас за допомогою розумних колонок

Це недивно, адже таким системам потрібно краще розуміти ваші потреби, а тому вони вивчають і запам'ятовують ваші особливості.

Небезпека може бути в тому, що інформацією про вас можуть скористатися сторонні. 

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що штучний інтелект передбачив, де може з'явитися наступний коронавірус.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ