Датчик, що виявляє наркотики

Учені розробили безконтактний датчик, що знаходить наркотики в поті

KOREA INSTITUTE OF MATERIALS SCIENCE (KIMS)

Це може вплинути на спортивну сферу

Корейські вчені створили оптичний сенсорний матеріал, завдяки якому можна виявляти наркотики в поті. Про це повідомляє EurekAlert!

Для цього процесу потрібен лише переносний датчик, який характеризується швидкістю і надійністю. Його прикріпляють до шкіри, а потім він опромінюється світлом для тестування.

Для усього процесу треба близько однієї хвилини. Високочутливий сенсорний датчик використовує поверхневе комбінаційне розсіювання, завдяки якому посилюється комбінаційний сигнал хімічних речовин в тисячу разів і більше.

Це може мати значний вплив на багато сфер. Наприклад, спортсмени мають здавати тести на наявність антидопінгових препаратів.

Аналіз крові в цій сфері намагаються уникати, так як є думка, що це знизить спортивні результати. Також є проблема з аналізом сечі.

Справа в тому, що той порушує права людини, так як фахівець повинен спостерігати за сечовипусканням спортсменів. Усілякі великі спортивні заходи часто супроводжуються складнощами у тестуванні всіх їх учасників.

Пошук наявності наркотиків по поту є набагато менш агресивним методом дослідження.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що експерти створюють режим "напідпитку" для смартфонів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ