Лікарі

Швейцарські науковці створили перший у світі сенсор, що вимірює рівень стресу – деталі

Shutterstock

Технологія аналізує склад поту людини

Швейцарські науковці з Федеральної політехнічної школи Лозанни створили сенсор, що вимірює рівень тривожності людини на основі моніторингу концентрації гормону стресу в організмі. Про це пише Communications Materials. 

За даними видання, технологія аналізує склад поту людини, що містить біомаркери стану організму. Цю базову методику для роботи з кортизолом розробили в Стенфордському університеті ще кілька років тому. Тоді науковці створили пластир зі спеціальним складом, який потрібно було прикласти до вологої від поту шкіри, аби виміряти рівень стресу. 

Водночас швейцарські вчені розробили сенсор, що вимірює рівень кортизолу в реальному часі. Це стало можливим завдяки застосуванню надчутливого електрода з графену, розміщеного всередині такого ж пластиру, що приклеюється на шкіру. Його можна носити необмежено довго і збирати дані за тривалі проміжки часу, щоб потім зіставити їх з конкретними подіями в житті людини й виявити фактори стресу.

Перевагою даної технології є можливість відстежувати кортизол протягом доби. Також такі коливання гормонального рівня вказують не тільки на емоційні переживання, а й на фізіологічні відхилення. 

Нині сенсор вже прямує до лікарні Лозанни для тестувань на реальних пацієнтах зі стресовими розладами. 

Читайте також: Науковці створили пристрій, що вимірює рівень стресу в рослин – фото. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ