Школярі, Івано-Франківщина

В українських школах вчитимуть критично сприймати медіа-контент

Реалізовувати програму буде IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів). Партнери у здійсненні програми – Академія української преси та проект StopFake

У 50 школах України впровадять інфо-медійну ініціативу, мета якої – розвивати медійну грамотність, формувати здатність розрізняти серед медіа-контенту пропаганду та дезінформацію.

Про це на презентації ініціативи з інфо-медійної грамотності "Вивчай та розрізняй (L2D)" сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінформ".

"Ми предметно займаємося реформою шкільної освіти. Україна опинилася в центрі багатьох викликів. Навіть в умовах мирного життя ми спостерігаємо ситуацію, коли на наших дітей виливається море інформації. Діти зараз не ходять за знаннями до школи, вони можуть отримати їх з величезної кількості електронних джерел і ми не можемо захистити їх від, наприклад, неправдивої інформації. Але ситуація для нас, українських громадян, стає ще складнішою, у зв'язку з тим, що ми всі живемо в умовах гібридної війни. І тут дуже важливо для виживання нашої держави, щоб громадяни розуміли і вміли критично мислити... стоп-фейк з'явився, коли почалася війна і агресія з 2014 року. І спочатку це була волонтерська ініціатива, але саме життя змушує нас зрозуміти, що медіа-грамотність – абсолютно необхідна життєва навичка для кожної сучасної людини", – сказала Гриневич.

Вона зауважила, що після апробації визначеними школами матеріалів та методології ініціативи "Вивчай та розрізняй (L2D)" вироблені практики поширюватимуть на всі школи України.

Також міністр подякувала посольствам Великої Британії та Сполучених Штатів за надану підтримку у впровадженні медіаграмотності у школах.

Своєю чергою, посол Великої Британії Джудіт Гоф зауважила, що проти України ведуть як конкретні інформаційні атаки, так часом поширюється і неперевірена, недостовірна інформація.

"Інформацію воєнізують, тобто перетворюють на зброю і використовується для того, щоб дезорієнтувати та розколоти громади. Україна стала однією з перших мішеней сучасної інформаційної війни, яку Росія розв'язала з блискавичною швидкістю, зокрема за допомогою соцмереж. Канали пропаганди, що поширюють нісенітниці, часто відтворюють інформацію з достовірних джерел і структур у контексті власних ворожих наративів", – сказала посол.

Також вона навела приклад, як можна завдати шкоди іміджу країни, коли ЗМІ не перевіряють інформації, як це сталося з одним із британських таблоїдів, який відніс столицю України до найнебезпечніших міст світу поряд з Могадішо та Дамаском.

Програма з інфо-медійної грамотності для середніх шкіл "Вивчай та розрізняй (L2D)" має на меті сформувати в учнів навички критичного мисленням і медійної грамотності, необхідні, аби не піддаватися впливу дезінформації та пропаганди.

Програму фінансують посольства США та Великої Британії в Україні.

Реалізовувати програму буде IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів). Партнери у здійсненні програми – Академія української преси та проект StopFake.

Дивіться також фотогалерею за темою: