Майбутні лікарі першими в Україні перейшли на навчання за міжнародними підручниками

Команда викладачів НМУ ім. О. Богомольця озброєна найкращими міжнародними практиками та постійно працює в напрямку модернізації освітнього процесу

Свого часу Стів Джобс припустив, що найвеличніші відкриття XXI сторіччя відбудуться на стику біології та високих технологій, що приведе до нової ери медицини. Тенденція останніх років, відкриття та досягнення у діагностуванні та лікуванні пацієнтів лише підтверджують слова комп'ютерного генія.

Бути в курсі останніх досліджень та інновацій у світовій медицині є одним із головних напрямків вдосконалення навчання студентів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Саме тому в НМУ було вирішено перейти на міжнародні підручники, стандарти яких визнані в усьому світі. Тут потрібно пояснити, що в нашій країні написання підручника потребує часу мінімум 2-3 роки. Додайте час на затвердження, видання, розповсюдження, і отримуємо 5-6 років. Тобто створюється шалений розрив у часі. Це надзвичайно багато, враховуючи темпи розвитку методів діагностики та лікування.

/
/

Абсолютною перевагою міжнародних підручників, таких як наприклад Greenfields Surgery Scientific Principles & Practice (з хірургічної дисципліни) є те, що оновлення матеріалів відбувається значно швидше, усі винаходи та відкриття додаються до навчальних програм аби студенти вже знайомилися та опановували нові знання. Наразі література англомовна, що є зайвим стимулом для тих, хто вивчає іноземну мову. Більше того, досить велика частка студентів та викладачів НМУ гарно володіють англійською і можуть без проблем користуватися міжнародними підручниками та інтегрувати їх для широко використання. За словами Володимира Мишалова, завідувача кафедри хірургії №4, НМУ ім. О. Богомольця, навчальна література Greenfield є підручником №1 у світі з хірургічної дисципліни.

/
/
/

Ще одними інноваціями в НМУ стали методи викладання та практик. Відтак лекції тривають 20 хвилин, решта навчального часу відведена для практики та тестів. За прикладом провідних держав, практичні заняття в університеті проводять із застосуванням медійного та дослідницького обладнання і тестування за допомогою інтерактивних систем. Нововведення активно впроваджуються в різні сфери охорони здоров'я, а також у саму систему взаємодії лікарів та їхніх пацієнтів. Через це в НМУ вперше в Україні запроваджують курси з комунікативних навичок, тобто навчають майбутніх лікарів спілкуватись з пацієнтом, з його родичами. У західних країнах зазначають, що така комунікація також є невід'ємною частиною процесу лікування.

Обрати для себе професію лікаря – це великий, серйозний та відповідальний крок. Бути гарним лікарем у XXI сторіччі – це постійне навчання та удосконалення своїх знань. Команда викладачів НМУ ім. О.Богомольця озброєна найкращими міжнародними практиками та постійно працює в напрямку модернізації освітнього процесу. Завдяки впровадженню інновацій Національний медичний університет імені О.О.Богомольця можна назвати флагманом та новатором серед вітчизняних медичних вишів в цьому напрямку.

Попередній матеріал
В АМКУ назвали термін закінчення розслідування щодо навмисного підвищення цін на пальне
Наступний матеріал
У США офіційно визнали вимерлою східну пуму