Віктор Суслов
Віктор Суслов Фото з соцмереж

Зміни до Податкового кодексу можуть підвищити корупційне навантаження на бізнес – Суслов

  Читайте по-русски
  На думку експерта, законопроект №1210 ще "сирий" і потребує обговорень з бізнесом

  Новопризначений Кабінет Міністрів планує ухвалити новий законопроект №1210 до Податкового кодексу, який на думку економістів може спричинити зростання тіньового сегменту економіки та корупційного навантаження на бізнес. Про це телеканалу "112 Україна" розказав заслужений економіст України Віктор Суслов.

  На думку експерта, цей законопроект ще "сирий" і потребує обговорень з бізнесом.

  "Хочеться побажати тільки депутатам не поспішати. Адже вони зараз поспішають, не роздумуючи, голосують "за", ухвалюють закон у першому читанні, відразу в другому. Тут потрібно дуже уважно рахувати, тому що непродумані кроки можуть завдати дуже великої шкоди українській економіці, і ситуація може стати не кращою через збільшення доходів до бюджету, а вона може стати гіршою", – попереджає експерт.

  З ухваленням змін, рентна ставка для гірничо-видобувних підприємств зросте і буде більшою вдесятеро, ніж у РФ, уп'ятеро вищою, ніж в Китаї, і вдвічі більшою, ніж в Канаді.

  "Як тільки буде підвищено ренту – це означає, що втрачає сенс переробка корисних копалин. Скажімо, в Україні неефективним буде виробництво металу, виробів з металу, і з цілою низкою інших напрямків відбудеться те ж саме. Це додасть українській економіці ще більш сировинний характер, коли навіть первинна переробка сировини не буде ефективна", – пояснив Суслов.

  Ухвалені раніше закони вже отримали широку критику в ЗМІ. Деякі експерти вважають, що нововведення повернуть Україну на крок назад і збільшать податкове навантаження на платників.

  Попередній матеріал
  У МЗС повідомили, коли Київ продовжить денонсацію угод із Росією
  Наступний матеріал
  "Читачі самі створюють тенденції": тиражі україномовної літератури зросли вдвічі
  Теги:
  Loading...