відкриті джерела

Затримка зарплати, штрафи та відібрані документи: з якими проблемами зіштовхуються українські заробітчани у Польщі

  Зокрема багато колишніх заробітчани змушені лікувати психічні розлади

  Позбавлення паспортів і зарплат, необґрунтовані штрафи – це ще не всі "сюрпризи", з якими часто стикаються наші заробітчани. Поїхавши в чужу країну в надії заробити, вони часто потрапляють в трудове рабство. Наприклад, Польща – одна з країн-лідерів за злочинами в сфері торгівлі людьми. Про факти примусової праці тамтешнім правоохоронцям розповідають мало не кожен місяць, пише "Обозреватель" з посиланням на видання "Сегодня".

  І якщо раніше підневільна робота в Польщі асоціювалася з проституцією, то зараз в трудове рабство потрапляють представники практично всіх робітничих професій. А жертвами найчастіше стають саме українці.

  Хоча формально заробітчани не є рабами, вони роками працюють в чужій країні майже безкоштовно. Найчастіше жертви бояться звертатися в поліцію. Вони побоюються суду, штрафів і депортації – адже роботодавець, який забрав їхні документи, часто погрожує здати їх в поліцію або навіть розправою.

  Утримує народ в умовному трудовому рабстві і постійна затримка зарплати. Українцям ледь не з порога пропонують меншу оплату і гірші умови, ніж місцевим.

  "Я працювала в польській готелі гувернанткою – нам платили 5 злотих (35 грн) за одну кімнату, в той час як полькам – по 10 злотих (70 грн). При цьому ми працювали по вісім годин, і нас ніхто не годував. У поляків ж обід був, ще й безкоштовний", – скаржиться заробітчанка Оксана Марченко.

  Запобігти торгівлю людьми намагається правозахисний фонд "Ла Страда". Його застережливі плакати зустрічаються прямо на польських вокзалах, через які українці в'їжджають в країну.

  "У минулому році до нас з приводу примусової праці звернулися понад 200 осіб – з них близько 50 громадян України. Найбільше таких прикладів в ресторанах і кафе, але змушують проти волі трудитися і в сфері послуг, будівництва та сільського господарства", – розповідає представник фонду Ірена Давид-Ольчик.

  При цьому трудове рабство має свої наслідки, стверджують експерти. Мова не тільки про фізичне виснаження – багато колишніх заробітчани змушені лікувати психічні розлади.

  "Це депресія, неврози, тривожні розлади. Також зустрічаються люди з суїцидальними настроями. Пам'ятаю жінку, яка потрапила до мене з галюцинаціями. Її організм був настільки виснажений, що більше не міг працювати", – розповіла психолог Інна Шимчак і додала, що часто ці люди потрапляють до психіатричних лікарень.

  Попередній матеріал
  Генсек ОБСЄ планує відвідати Донбас
  Наступний матеріал
  Лише кожен п'ятий винуватець смертельної ДТП був ув’язнений – Сарган
  Теги:

  "Укрметалургпром" вказав на критичну ситуацію з перевезеннями на "Укрзалізниці"

  СхідГЗК і "Сумихімпром" не здатні забезпечити українських металургів сірчаною кислотою – ДРСУ

  Понад 360 тис. українців від березня вирушили працювати за кордон – Ukrainianpeopleleaks

  Онлайн-лічильник Ukrainianpeopleleaks подолав позначку в 350 тис. мігрантів

  Ризики трудової міграції можна порівняти із наслідками розриву співпраці з МВФ – прогноз МЕРТ

  Фахівці УДЦР за три місяці усунули понад 260 радіозавад