Полігон сміття
Полігон сміття 5 канал / Час. Підсумки тижня

Врятувати Україну від потопу у смітті можуть лише сміттєпереробні заводи – Абрамовський

  Читайте по-русски
  Екоактивісти та місцева влада повинні пояснювати людям безпечність таких заводів, наголосив міністр

  Розв'язувати проблему сміття в Україні могли б нові сучасні сміттєпереробні заводи, проте ні місцева влада, ні численні екоактивісти не пояснюють громадянам, що такі об'єкти цілком безпечні. Про це сказав міністр екології Роман Абрамовський, відповідаючи на запитання "Фокусу" з приводу  міжнародного скандалу між Україною та Угорщиною, коли сміття з Закарпаття водами річки Тиса змило на територію сусідньої країни.

  "Ця ситуація повторюється з року в рік. Ми миттєво відреагували: виїхали в район паводків, організували МВС і Екологічну інспекцію, які провели аудит територій в заплаві річок. Вони знайшли величезну кількість стихійних звалищ, а це зона відповідальності місцевого самоврядування. Знаєте, в гірських районах люди думають, що вода підніметься і все винесе, тому звалища влаштовують на берегах річок, біля самої води. Навесні річки розливаються і забирають сміття. Але українські ріки не сміттєпроводи. Необхідно підвищувати свідомість людей. По суті, угорці виловили наше сміття, утилізували його", – розповів Абрамовський.

  Міністр каже, що вища державна влада швидко відреагувала на скандальну ситуацію, а ось на місцях особливих змін не відбулося.

  "Президент поставив завдання терміново вирішити це питання – закрити стихійні звалища, провести роз'яснювальну роботу серед населення. Але ви ж розумієте, що люди це робили протягом 200 – 300 років, за рік дуже важко змінити їх традиції", – пояснює Абрамовський.

  Ситуацію могло б змінити будівництво сучасних сміттєпереробних заводів у всіх регіонах України. Але цей процес гальмують протести місцевих жителів, яким ніхто не пояснив, що нові об'єкти не завдадуть їм жодної шкоди, наголосив міністр.

  "У тому ж Закарпатті голова обласної адміністрації Олексій Петров намагався виділити земельну ділянку, щоб створити на ній безпечний полігон і побудувати завод з механіко-біологічної обробки сміття. В результаті люди запротестували, перекрили трасу з Мукачева на Ужгород. Тут є вина і обладміністрації, яка повинна проводити більш масштабну роз'яснювальну роботу. Перше, що потрібно пропагувати: сучасні технології переробки відходів екологічно безпечні, це стосується і викидів в атмосферу, і ароматики", – підкреслив Абрамовський.

  Попередній матеріал
  Пандемія COVID-19: меткомбінат ім. Ілліча надав лікарням Маріуполя кисню на 1,2 млн грн
  Наступний матеріал
  Пожежі на Луганщині: на відновлення лісу знадобляться мільярди гривень і роки – міністр екології
  Теги:
  Loading...