Ліквідація пожежі на Луганщині
Ліквідація пожежі на Луганщині dsns.gov.ua

Пожежі на Луганщині: на відновлення лісу знадобляться мільярди гривень і роки – міністр екології

  Читайте по-русски
  Вирішувати проблему відновлення згорілих лісів можна двома шляхами, підкреслив Абрамовський

  За підрахунками Мінекології, сильні пожежі в Луганській області, що відбулися в кінці літа – на початку осені, завдали державі багатомільярдний збиток. На розчищення території і висадку нових дерев підуть роки, вважає міністр екології Роман Абрамовський. Про це повідомляє "Обозреватель".

  "Збитки підраховують, це будуть мільярди гривень. На Луганщині, швидше за все, дійсно були підпали – близько 100 осередків займання, що неможливо в разі звичайної лісової пожежі", – підкреслив міністр.

  За його словами, вирішувати проблему відновлення згорілих лісів можна двома шляхами: самозасіювання і за допомогою централізованого висаджування молодих саджанців.

  "Є два підходи до цієї проблеми. Один – природне відновлення, самозасіювання лісів за рахунок перенесення насіння. Ми аналізуємо проблему з німецькими фахівцями і вважаємо, що природне відновлення в деяких випадках краще – так ліс буде стійкіше. Інший підхід полягає у висаджуванні дерев лісогосподарськими підприємствами. Думаю, застосуємо комбіновану модель", – пояснив Абрамовський.

  Чиновник також зазначив, що особливості регіону диктують свої правила відновлення згорілих насаджень.

  "Це залежить від багатьох факторів: типу ґрунту, характеру ґрунтових вод та ін. лісорозведення не так дорого коштує, але кліматичні умови на сході України несприятливі. Необхідно висаджувати сіянці із закритою кореневою системою. Вони коштують набагато дорожче, але у них практично стовідсоткова приживлюваність. Навіть якщо кліматично умови не дуже сприятливі, то в грунті, що закриває кореневу систему, є поживні речовини, яких вистачає приблизно на рік", – розповів міністр.

  За словами Абрамовського, зараз за подібною технологією працює один завод у Львівській області, але для закриття потреб потрібно ще хоча б 4 аналогічних підприємства. Одне вже заплановане до відкриття на сході України в першому півріччі 2021 року. Де знаходитимуться ще три, в Міністерстві поки не знають – швидше за все, будуть побудовані на Черкащині чи Полтавщині. І в такому випадку питання з виробництвом сіянців із закритою кореневою системою в Україні буде вирішено.

  З приводу причин пожеж, Абрамовський скептично ставиться до версії про умисні підпали.

  "Я далекий від думки, що хтось спеціально підпалює ліс, це скоріше робиться з необережності. Раніше ліс не горів настільки масштабно, бо не був таким сухим, як зараз. Зазвичай спочатку загоряється суха лісова підстилка, але вогонь не перекидався на зрілу деревину", – розповів міністр.

  "У той же час у нас масово підпалюють суху траву, через що відбуваються викиди шкідливих речовин у повітря. Це збиток для біорізноманіття, дрібні тварини не встигають піти із зони підпалу. Ми виступаємо за посилення покарання за підпали сухої трави. Обговорюємо варіант, щоб відповідальність ніс власник або користувач земельної ділянки. Також Умови користування повинні включати в себе турботу про екологічну безпеку", – додав він.

  Попередній матеріал
  Врятувати Україну від потопу у смітті можуть лише сміттєпереробні заводи – Абрамовський
  Наступний матеріал
  Карантин вихідного дня: Кабмін пообіцяв підтримати бізнес – як саме
  Теги:
  Loading...