Вантажні перевезення
Вантажні перевезення leopolis.news

Українські промисловці вбачають небезпеку у тарифному нововведенні Кабміну

  Українські металурги виступають проти ініційованих Мінінфраструктури змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізницею у межах країни

  Промисловці вважають, що нововведення призведе до здорожчання вантажоперевезень і зростання корупції в галузі.

  Як стало відомо, 10 липня опублікували проект наказу Міністерства, який передбачає включення до найменування видів перевезень, робіт і послуг, які виконуються залізничним транспортом за вільними (договірними) тарифами, плати за використання власного вагона "Укрзалізниці", наданого для перевезення вантажу в межах України.

  Федерація металургів України, Металургпром та Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції кажуть, що таке рішення украй негативно вплине на стан вітчизняної економіки і може призвести до нерегульованого зростання цін на вантажні перевезення для більшості галузей промисловості, а також до значного зростання корупційних ризиків.

  Зазначимо, що промисловці висловили свою позицію у зверненнях до віце-прем'єра Степана Кубіва, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, голови "Укрзалізниці" Войцеха Балчуна, а також керівництва Антимонопольного комітету.

  Металурги також вважають, що забезпечення одних приватних власників вантажів парком піввагонів "УЗ" не досягає 10%, водночас інші забезпечені цим ресурсом більше, ніж на 90%. За таких умов надання "УЗ" права на вільне ціноутворення може ускладнити ситуацію щодо вантажних перевезень, зауважили промисловці.

  Також там звернули увагу, що нині функція управління вагонами "УЗ" не є фінансово і організаційно відокремленою. А Центр транспортної логістики, який де-факто керує вищезгаданими вагонами, виконує цілу низку інших специфічних функцій, які виходять за межі функціоналу будь-якого приватного оператора рухомого складу .

  "Надання повноважень щодо вільного ціноутворення в умовах наявності вищезазначених важелів впливу на всіх вантажовідправників та інших операторів рухомого складу, може привести до значного збільшення ризику зловживань з боку працівників УЗ, що послабить конкурентні позиції приватних операторів і призведе до збільшення прямих, а також неявних втрат вантажовласників ", - йдеться у зверненні. 

  Попередній матеріал
  У зоні АТО потрібні комплекси "Стугна", щоб зупиняти танки РФ – Турчинов
  Наступний матеріал
  Мін'юст подав касацію на відмову стягнення з "Газпрому" 80 мільйонів – Петренко
  Теги:
  Loading...

  Галасюк розраховує, що Рада прийме "металургійний" закон

  Металурги очікують зниження обсягів ломозаготівлі

  Металурги переконані, що Президент схвалить продовження експортного мита на металобрухт