flickr.com

Металурги очікують зниження обсягів ломозаготівлі

  У поточному році обсяг заготівлі металобрухту в Україні буде нижче, ніж в попередньому

  Про це заявив сьогодні під час круглого столу президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє видання "МінПром".

  "У 2016 році заготівля лому в Україні склала 3,471 млн тонн. Давати прогнози на поточний рік складно, ми очікуємо не менше, але заготівля, швидше за все, впаде", - сказав він.

  Каленков зазначив, що в минулому році на внутрішній ринок було поставлено 3,192 млн тонн українського металобрухту.

  Президент "Укрметаллургпрома" зазначив, що за перші п'ять місяців поточного року поставки металобрухту виросли на 19% в річному підрахунку, до 1,3 млн тонн. Однак це ще не покриває повністю потреби металургів в сталевому брухті.

  Каленков прогнозує, що за підсумками 2017 року українські метпідприємства збережуть рівень виплавки сталі на торішньому рівні, "як мінімум, на контрольованій території".

  Він також уточнив, що за 5 місяців 2017 року сталеве виробництво в Україні склало 8,7 млн тонн.

  "Але якщо не враховувати втрачені підприємства в ОРДЛО, виплавка сталі склала 8,3 млн тонн, що на 7% нижче в річному підрахунку", - сказав глава "Укрметалургпрома".

  Як повідомлялося раніше, в Адміністрації Президента чекає на підпис закон, який подовжує ще на два роки дію експортного мита на вивіз брухту з України, який визнаний стратегічною сировиною. Закон дозволяє отримати додатковий обсяг від експортних надходжень в Україну понад $ 1,5 млрд на рік, а також зберегти 20 000 робочих місць. Вперше закон був прийнятий в 2016 році, коли незважаючи на потужне лобі з боку противників закону, документ був підписаний Президентом.

  Також Україна в минулому році відмовилася від експорту лісу-кругляка.

  Попередній матеріал
  "Бурштинові схеми": САП відкликала два клопотання із Солом'янського райсуду – пряме включення
  Наступний матеріал
  Президент Мексики дозволив вживання марихуани у медичних та наукових цілях
  Теги:
  Loading...