censor.net.ua

Страйки залізничників мають політичне підґрунтя – президент об'єднання підприємств

  За словами Каленкова, страйки вже прзивели до колосальних втрат держави, а саме – $90 млн

  Страйки в Кременчуці та Кривому Розі, які призвели до фактичної зупинки найбільшого металургійного комбінату "Арселлор Міттал Кривий Ріг" (АМКР), мають політичне підґрунтя і можуть бути інсценованими. Про це повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна" президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  З його слів, страйки вже привели до колосальних втрат держави, а саме – $90 млн валютної виручки за чотири дні, зупинки АМКР.

  "Це близько $85-90 млн втраченої виручки валютної для країни. Це тільки по Криворізькому депо, якщо ми беремо Кременчуцьке, то це ще третина продукції, яку Полтавський ГЗК не зміг вивести. І вивести продукцію для своїх європейських клієнтів. Це зрив контрактів ", – заявив Каленков.

  "Ситуація, яка склалася, має просто абсолютно політичне підґрунтя. Є ряд осіб, які поставили для себе завдання привернути увагу і створити цю ситуацію", – зазначив Каленков.

  Також експерт заявив, що офіційних вимог страйкуючих на адресу "Укрзалізниці" не надходило.

  "Ми перебуваємо в складній ситуації, тому що фактичних вимог офіційно від страйкуючих керівництву УЗ не було, про це зараз говорив Кравцов (глава УЗ, – Ред.). Були повідомлення в ЗМІ по заробітній платі, але вона, наскільки я знаю, у машиністів середня на магістралі – 19-20 тисяч гривень. Заробітна плата у маневрових трохи нижче, але в порівнянні з усією іншою промисловістю – гідні гроші. У ГМК зарплата найвища з усіх галузей промисловості України. Тому мова йде не про зарплати ", – заявив Каленков.

  Він також висловив надію, що нарада по темі страйків, яке проводить керівник УЗ Кравцов у п'ятницю в Києві, дозволить промисловцям прогнозувати наперед те, що відбуватиметься в ситуації зі страйками в найближчі дні та тижні.

  Як повідомляв 5.UA, найбільший металургійний комбінат України завод "АрселорМіттал Кривий Ріг" призупинив роботу через страйк робітників, які вимагають кращих умов праці.

  Попередній матеріал
  Безпрецедентний крок: Меган Маркл почне весільну ходу одна
  Наступний матеріал
  "Прийнятий закон про продовження мита на вивіз брухту – приклад грамотної політики держави" – експерти
  Теги:

  Парламент проголосував за збільшення експортного мита на металобрухт

  Промисловість може втратити півмільярда доларів через страйки – ЗМІ

  У Польщі українському заробітчанину не виплатили зарплати на 48 тисяч гривень – ЗМІ

  Страйк залізничників: криворізькі підприємства ГМК втратили третину добового виробництва

  Зростання експорту металобрухту призведе до зупинки українських метпідприємств – Каленков

  5 канал - трансляція наживо