Страйк залізничників: криворізькі підприємства ГМК втратили третину добового виробництва

  За три дні страйку, рударі не змогли відправити 17 ж/д маршрутів або 63 тис. залізорудної сировини

  Від 16 травня 2018 року криворізькі підприємства гірничо-металургійного комплексу України втратили третину добового виробництва у зв'язку зі страйком працівників локомотивного депо ПАТ "Укрзалізниця". Такі дані озвучив голова Федерації металургів України Сергій Біленький у вході засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, повідомляє UAprom.

  "У мене є свіжі дані. Тільки за один день підприємства Кривого Рогу втратили $ 2,5 млн. Експортної виручки. Це дуже багато, це третина добового виробництва", – зазначив він.

  У коментарі С.Біленький уточнив, що з кожним днем ​​втрати тих же ГЗК наростають як "снігова куля". За три дні страйку, з 14 до 16 травня, рударі не змогли відправити 17 ж/д маршрутів або 63 тис. залізорудної сировини.

  "Якщо така тенденція продовжиться, то від страйку постраждає не тільки ГМК. Це відіб'ється на всій економіці країни. ГЗК доведеться знизити виробництво і вивести в простій мінімум третину співробітників. Природньо, скоротяться надходження до бюджетів різних рівнів, плюс недонадходження валютної виручки вдарить по курсу гривні", – наголосив глава ФМУ.

  Зі свого боку  голова Комітету з питань соціальної політики Сергій Каплін повідомив, що співробітники локомотивних депо вже створили штаби в чотирьох великих регіонах України.

  "Якщо затягувати рішення даної проблеми, то це все закінчиться паралізованою "Укрзалізницею", – зауважив він.

  За повідомленням нардепа, вчора криворізькі підприємства групи "Метінвест", а також меткомбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" скоротили товарообіг на 15-20%.

  "Далі буде гірше", – попередив Каплін.

  Петро Дулей, заступник голови Конфедерації залізничників України, підтвердив серйозні наміри співробітників локомотивних депо, аж до зупинки промислових підприємств.

  "Вже сьогодні на "АрселорМіттал Кривий Ріг" зупинено транспортний цех, не відвантажується готовий прокат. А завтра будуть зупинені доменні печі. Якщо правління УЗ не піде на контакт, то завалиться частина української економіки, зупиняться всі транспортні ж/д артерії нашої країни", – резюмував він.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні спостерігається вибірковий підхід до забезпечення споживачів вагонами з боку "Укрзалізниці".

  Попередній матеріал
  Офіційно: Apple Pay вже працює в Україні
  Наступний матеріал
  У Польщі українському заробітчанину не виплатили зарплати на 48 тисяч гривень – ЗМІ
  Теги:

  Зростання експорту металобрухту призведе до зупинки українських метпідприємств – Каленков

  Галасюк: бюджетний ефект від "металургійного закону" становить понад 1 млрд грн на рік

  Україна отримала можливість проводити металургійні конференції світового рівня