Фото із відкритих джерел

"Укрзалізниця" забезпечує ГМК вагонами менше 20%, ситуація не оптимістична – Каленков

  Гірничо-металургійна галузь є однією з основ економіки України і прямо впливає на утримання курсу гривні

  В Україні спостерігається вибірковий підхід до забезпечення споживачів вагонами з боку "Укрзалізницею". Про це повідомив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає "Укрметпром".

  Як зауважив експерт, підприємства гірничо-металургійного комплексу потерпають від браку вагонів. Так, забезпечення вагонами ГМК (гірничо-металургійного комплексу) становить менше 19%. Водночас, будівельні вантажі приватних компаній забезпечені парком "Укрзалізниці" у середньому на 95%, держпідприємства - на 75%.

  "Ситуація, що склалася на сьогоднішній день, дає мало підстав для оптимізму. Будівельні вантажі приватних компаній так само забезпечені парком УЗ у середньому на 95%, що навіть вище, ніж забезпечення держпідприємств, які в цілому забезпечені парком УЗ на 75%. При цьому, окремо взяті державні шахти, навіть в умовах надзвичайного стану в енергетиці, забезпечені парком УЗ лише на 85% ", - зазначив Каленков.

  За його словами, уже кілька місяців з керівництвом УЗ проводиться робота щодо забезпечення підприємств ГМК парком ЦТЛ (Центр транспортної логістики) на рівні 30% (наближений до середньомережевого значення). Водночас повідомляється, що на сьогоднішній момент прогресу в цьому немає.

  Як відомо, гірничо-металургійна галузь є однією з основ економіки України. Експортно-орієнтована ГМК приносить до країни валютний виторг, що прямо впливає на утримання курсу гривні.

  "Наслідками незабезпечення (вагонами) від запланованого рівня в кінцевому рахунку є: зростання собівартості продукції, зниження конкурентної привабливості на зовнішніх ринках, недоотримана валютна виручка", - наголосив Каленков.

  Попередній матеріал
  Африканську чуму свиней виявили ще у двох областях України
  Наступний матеріал
  Нардеп розповів про законопроекти, які виведуть економіку з тіні
  Теги:
  Loading...

  Промисловці закликали Кубіва та Омеляна до відкритого обговорення фінплану "Укрзалізниці" на 2017 рік

  "Укрзалізниця" з формальної причини позбавляє металургів можливості на тендері придбати сировину – експерт

  Українські ГЗК зазнають значних збитків через "Укрзалізницю"