zn.ua

Нардеп розповів про законопроекти, які виведуть економіку з тіні

  Законотворці пропонують застосувати методи батога і пряника для створення рівних можливостей введення чесного бізнесу в Україні

  Наразі до внесення у Верховну Раду готується пакет законопроектів, які мають на меті вивести економіку з тіні. Про це розповів народний депутат, Голова підкомітету з питання цін і тарифів економічного комітету Верховної ради Геннадій Чекіта.

  "Якщо ми дійсно хочемо жити по-європейськи, давати дітям хорошу освіту, їздити по хороших дорогах з чесними поліцейськими, то нам усім необхідно любити свою країну, платити податки й без популізму підтримати Верховну Раду в прийнятті великого пакета законопроектів, які детінізують вітчизняну економіку", - переконаний Геннадій Чекіта.

  Як зазначається, для створення рівних можливостей введення чесного бізнесу необхідно прийняти законопроекти які будуть містити методи батога і пряника.

  "Для того, щоб нова Служба Фінансових Розслідувань, створення якої підтримав Президент України і багато громадських організацій, змогла ефективно контролювати весь ланцюжок поставок від імпортера (виробника) до точки продажу, ламаючи при цьому схеми скруток і переведення в готівку, необхідна не тільки установка касових апаратів, а й мотивація покупця перевіряти фіскальний чек", - йдеться у повідомленні.

  Водночас, європейські закони, при яких видавати фіскальний чек зобов'язаний кожен вуличний прилавок з квітами або яблуками, для України не підходять, оскільки в нашій країні велика кількість дрібних підприємців продають товари на відкритих ринках навіть в морозну погоду, а при таких умовах касовий апарат не працює.

  "Однак великі теплі павільйони і магазини повинні не просто видавати фіскальні чеки покупцеві, а й мати в наявності накладні та оплачувати своєму постачальнику за безготівковим розрахунком - з можливістю зберегти при цьому спрощену систему оподаткування. Тоді попит на послуги контрабандистів різко впаде. Фіскальні чеки при цьому можуть бути отримані зі звичайного смартфона або планшета зі спеціальною програмою і роздруковані на принтері", - заявляє Геннадій Чекіта.

  Також пропонується, щоб великі Інтернет-магазини нових товарів не працювали під виглядом рекламних майданчиків. Для цього необхідно розміщати повну інформацію про продавця на сайті цього магазина.

  Крім того, передбачається, що "використання Інтернет-магазинами підставних осіб для отримання щоденних посилок з-за кордону з комерційною метою на 150 € без сплати податків необхідно припинити, обмеживши однією посилкою раз в місяць на ту ж суму 150 €. При цьому чесний покупець, який іноді замовляє товари у відомих світових інтернет-магазинах для власних потреб, не постраждає".

  Також інформується, що крім батога для виведення економіки з тіні необхідно прийняти і "пряники". Наприклад, ліквідувати податок на прибуток, замінивши його податком на виведений капітал. "Це наповнить бюджет і зупинить виведення грошей в офшори", - каже автор змін Геннадій Чекіта.

  Крім того, вони переконані, що для розвитку вітчизняного виробництва необхідно обнулити мито на сировину і комплектуючі, які не виробляються в Україні. Натомість, особливо контролювати недобросовісних імпортерів, які завозять імпортну продукцію за заниженими інвойсами при тому, що поруч є вітчизняні аналоги цих товарів. 

  "Також необхідно провести амністію капіталів, після якої вимагати загального декларування доходів. За рахунок детінізіаціі і наповнення бюджету треба ще трохи скоротити податки і тим самим дати потужний сигнал інвесторам, при якому в нашу країну почнуть заходити лавиноподібні інвестиції і, відповідно, життєвий рівень населення суттєво зросте", - зазначається у повідомленні.

  Як наголошують автори проектів, у разі прийняття пакету документів Верховною Радою, тіньова економіка скоротиться у 2-3 рази.

  "При такому розвитку ситуації нам вже будуть не потрібні кредити МВФ, а країна зіткнеться з новою "проблемою" дефляції, зміцнення національної валюти і різкого збільшення золотовалютних запасів за рахунок іноземних інвестицій", - вказується у повідомленні.

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" забезпечує ГМК вагонами менше 20%, ситуація не оптимістична – Каленков
  Наступний матеріал
  Індонезійська компанія хоче виробляти гроші в Україні
  Теги:
  Loading...

  Мільярди гривень збитків: у Держлісагентстві розповіли про втрати від "тіньових" схем із лісом

  Кубів розповів про рекордне зниження рівня тіньової економіки у 2016 році

  Гройсман: тіньові схеми відбуваються при безпосередньому "кришуванні" багатьох силових структур