v4asno.com

"Укрзалізниця" з формальної причини позбавляє металургів можливості на тендері придбати сировину – експерт

  Каленков закликав УЗ надати пріоритетне право на закупівлю вітчизняного металобрухту металургійними підприємствами країни, як це і доручив Кабмін

  Державний монополіст "Укрзалізниця" попри доручення Кабміну може дискримінувати українських металургів у питанні набуття ними сировини на тендері від "Укрзалізниці". Про це йдеться в заяві президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова, передає прес-служба об'єднання.

  "За умовами тендеру – у відповідності з рішенням Кабінету міністрів – до конкурсу з купівлі брухту від "Укрзалізниці" допускаються спеціалізовані металургійні компанії. Крім того, якщо переможець тендеру – постачальник "Укрзалізниці", то умови оплати за лом для нього розраховуються за формулою "50% на 50%" (передоплата і залишок по факту поставки). Якщо ж закупник не є постачальником "Укрзалізниці", то він повинен внести 100% передоплату", – зазначив Каленков.

  Водночас, директор об'єднання підприємств вказує, що більшість металургів України за формальною причиною позбавили можливості придбати сировину за формулою "50% на 50%". А для виробника у поточних умовах заморозити майже на 1,5 місяця суму в розмірі 100% передоплати за весь розмір лота – вбивчий крок.

  "Формальна причина полягає в тому, що підприємства, які закуповують металобрухт, виробляють продукцію і продають її клієнтам, в тому числі "Укрзалізниці" – різні юридичні особи в рамках одного виробничого холдингу, а "Укрзалізниця" готова надати перевагу у вигляді 50%-ї передоплати лише тим юридичним особам, які одночасно є виробником і постачальником продукції УЗ. Дуже дивний підхід, враховуючи стандартну світову практику, коли задачі одного бізнесу розподілені між різними афілійованими компаніями. Придбання металобрухту, виробництво з нього готової продукції та продаж кінцевому споживачу не можуть і не повинні бути зосереджені в одному підприємстві", – пише експерт.

  У підсумку Каленков закликає "Укрзалізницю" надати пріоритетне право на закупівлю вітчизняного металобрухту металургійними підприємствами країни і таки допустити афілійовані в рамках одного бізнесу компанії до участі в тендері на умовах 50% передоплати. А найголовніше – провести важливий для всієї металургійної галузі тендер.

  Попередній матеріал
  Синоптик розповіла, коли в Україні потеплішає до 20 градусів
  Наступний матеріал
  "Хоче повторити успіх Залізної леді": як британці відреагували на заяву Мей про дострокові парламентські вибори
  Теги:
  Loading...