Зростання експорту металобрухту призведе до зупинки українських метпідприємств – Каленков

  Водночас голова "Укрметаллургпрому" сподівається, що підприємствам за підсумками поточного року все-таки вдасться збільшити заготівлю лому

  У разі збереження існуючої в Україні тенденції до підвищення обсягів експорту металобрухту, українські металургійні підприємства з часом можуть взагалі залишитися без привізного металобрухту. Таку думку в інтерв'ю "Українським новинам" висловив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  "Це спочатку призведе до скорочення виробництва, а потім і до його повної зупинки, з усіма негативними фінансово-економічними та соціальними наслідками. Причому не тільки на рівні окремої галузі, а й усієї країни в цілому. За даними ДП "Укрпромзовнішекспертиза", на сьогодні металофонд України становить близько 300 млн тонн, а його знос сягає 90%. Тому терміново потрібна програма оновлення, насамперед, інфраструктури, яка сприятиме розвитку внутрішнього ринку для українського гірничо-металургійного комплексу, що, своєю чергою, дасть змогу розв'язати проблему дефіциту металобрухту", – зазначив Каленков.

  Водночас голова "Укрметаллургпрому" сподівається, що підприємствам за підсумками поточного року вдасться збільшити заготівлю лому. "Минулого року було заготовлено близько 3,7 млн ​​тонн, у 2017 році – 3,4 млн тонн, тобто збільшили заготівлю на 6%. Сподіваюся, що цього року ми теж збільшимо на 6%. Якщо ж експорт зростатиме такими темпами, як зараз, то в нас дефіцит замість 10% може становити 15% і більше", – сказав він.

  Підприємець нагадав, що близько 80% українського лому йде в Туреччину, а 20% – у невизнану республіку Придністров'я: "Взагалі-то, це політичне питання необхідно розв'язувати вже сьогодні, оскільки 20% стратегічної сировини вивозять у невизнану республіку, де переробляють у готову продукцію і відправляють на ті самі ринки, на яких ми конкуруємо. Причому придністровські підприємства субсидують за повною програмою: і по газу (їх росіяни субсидують) і по електроенергії. З огляду на це, відпускати 20% нашого експорту металобрухту в Придністров'ї неприпустимо. Якщо ми створюємо список обмеження експорту товарів з Росією, напевно, є сенс зробити це і стосовно Придністров'я. Крім того, в нас дуже великі надії на законопроект №8226, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді (він пропонує зберегти мито на експорт металобрухту на 3 роки і підвищити його до 42 євро за тонну – 5.UA).

  Попередній матеріал
  Омелян розповів про прямі й непрямі збитки від "Керченського мосту"
  Наступний матеріал
  Карти Google "відповіли" на Керченський міст: ігнорують і відмовляються будувати по ньому маршрут
  Теги: