liga.net

"Шанси України на розміщення інвестицій уже наблизилися до шансів Ефіопії": економіст розкритикував зміни в податковій політиці

  Читайте по-русски
  У період падаючої економіки проводити делібералізації ринків – величезна помилка, вважає експерт

  Податкові законопроєкти варто було б відкликати з парламенту, поки не буде розв'язано проблему корупції в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики, а законодавча або виконавча влада зможе вийти з комплексною програмою реформування податкової системи. Про це в коментарі 112.ua для статті "Поставити податковий комітет на паузу: Як бути з корупційним скандалом у Верховній Раді?" заявив політолог Антон Кучухідзе.

  "Потрібна системна податкова реформа, а не точкові технологічні ходи. Справа не в тому, щоб поки є недовіра до комітету фінансів, ФОП звільнити від сплати податків. Глобально це нічого не вирішить. Реформи в інших країнах, наприклад, у Польщі, показують, що економіка повинна бути на ходу. А щоб вона була на ходу, починати слід зі зниження, а не підвищення податків. Поки що ніхто нічого подібного не запропонував, тому що у провладної команди немає чіткої економічної концепції. А між тим, що заважає Кабміну запропонувати концепт податкової реформи? " – сказав Кучухідзе.

  Якщо подібний блок ідей надійде на обговорення до Верховної Ради й буде успішно проголосований, то в перехідних положеннях нового Податкового кодексу буде вказано, які чинні закони слід змінити, а які – анулювати.

  "Тоді Кабміну доведеться впорядкувати прийняті нормативні акти відповідно до новоприйнятих законів", – зазначає Кучухідзе.

  З ним згоден економіст Павло Мельник, який заявив, що ВР мала б прийняти постанову про скасування податкових законів, ось тільки робити це вже пізно.

  "Негативний механізм уже запущено. Навіть якщо парламентарії все це зупинять, інформація про те, які умови створює Україна для бізнесу, вже потрапила в звіти міжнародних компаній. Вони в курсі, що British American Tobaсco згортає виробництво. Шанси України на розміщення інвестицій вже наблизилися до шансів Ефіопії", – констатує експерт.

  "У період падаючої економіки проводити делібералізації ринків – величезна помилка. Навпаки, слід дозволити все, що не заборонено. Інакше отримаємо рецесію, падіння ВВП і долар по 40", – попереджає він.

  Як нагадав 112.ua, минулого тижня екснардеп Сергій Лещенко та журналістка Соня Кошкіна заявилb, що члени податкового комітету провалили законопро'кт, який vfв прикрити корупційну схему зі збагачення на майданчиках для оцінки нерухомості, нібито в обмін на фінансову винагороду. До схеми причетний наближений до олігарха Коломойського нардеп Антон Яценко, і депутати, яких пов'язують з Коломойським, вирішили не голосувати за законопроєкт 2047–д. Це викликало гнів у глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамія, який публічно запідозрив своїх депутатів у корупції. Пізніше про це заявив Зеленський.

  Видання нагадує, що раніше податковий комітет схвалив низку скандальних законопроєктів, які б'ють по ФОП, середньому і великому бізнесу, при цьому не зачіпають інтереси Коломойського. В першу чергу, мається на увазі скандальний законопроект 1210, що посилює фіскальний тиск на бізнес, через що великі міжнародні корпорації вже заявили, що закриють свої фабрики в Україні.

  Попередній матеріал
  Підняття ренти на залізорудну сировину внесли до парламенту після слів Коломойського – Скаршевський
  Наступний матеріал
  Від прийняття законопроєкту 1210 у нинішньому вигляді виграють передусім російські постачальники сировини – експерт
  Теги:
  Loading...