Річниця батальйону
Річниця батальйону 5 канал

Ровесники війни на сході: бійці 22 окремого батальйону 92 бригади відзначають 5-річчя створення

Читайте по-русски
Його створили навесні 2014 року на базі підрозділу територіальної оборони

П'ятиріччя створення відзначає 22-й окремий батальйон 92-ї бригади. Його створили навесні 2014 року на базі підрозділу територіальної оборони. До складу формування тоді увійшли мешканці Харкова та регіону. Вони одними із перших опинилися не передовій на Сході. Як підрозділ відзначив свій перший ювілей, бачила Оксана Нечепоренко.

Навесні 2014-го цивільний медик Владислав, прихопивши із собою придбані друзями ліки, залишив рідний Харків та вирушив боронити незалежність країни. За мобілізацією був зарахований до 22-го батальйону територіальної оборони.

"По факту, як ви розумієте, батальйон був зібраний в рекордно короткий термін, з бору по сосні. Зайшли и спочатку десь в районі Сватово і потім просувались далі. Це і Новоайдар і Сєвєродонецьк і вздовж кордону. Батальйон був достатньо чисельний, що дозволяло розбити його на більшу кількість ВОПів", – розповідає фельдшер 22 батальйону Владислав Руденко.

Батальйон почали формувати 23 квітня 2014-го. Саме цей день вважають моментом народження підрозділу. Згодом він увійшов до складу 92 бригади.На честь першого ювілею батальйону відзнаки за сумлінну службу отримали більша частина бійців підрозділу. Колекцію нагород військового медика Юрія Сергієнка поповнив ніж.

За п'ять років на Сході загинули четверо бійців батальйону. З попередньої ротації з Донеччини підрозділ повернувся без утрат, восьмеро військових були поранені, нині вони вже повернулися до війська. Командир згадує про бойові звитяги під час перебування на передовій.

"Ми займали визначну ділянку місцевості для охорони та оборони. Під час виконання завдань одна з рот зайняла більш вигідні позиції та здійснила переміщення на 700 - 900 метрів вперед. Що дало змогу нам стійкіше оборонятись, краще спостерігати за супротивником, та вести бої за нашу територію", – наголошує Юрій Квцур, командир 22-го морпіхотного батальйону 92-ї МБ  ЗСУ.

Нині батальйон проходить бойове злагодження у складі 92-ї окремої механізованої бригади. На наступну ротацію у зону Операції об'єднаних сил бійці мають вирушити вже влітку.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Парижі горить будівля на території Версаля
Наступний матеріал
Ми йдемо на парламентські вибори – БПП
Loading...

Давав фору досвідченим бійцям: на Дніпропетровщині попрощалися з 20-річним захисником

На Одещині від удару струмом на даху потяга помер 13-річний хлопчик

"Формула-1" для роботів: хто став переможцем цьогорічного змагання з роботехніки

"ЗА ЧАЙ.СОМ": розвідниця штурмової групи батальйону "Айдар" Андріана Сусак на "5 каналі"

Нові кораблі й танкові батальйони: Полторак анонсував поповнення для армії та флоту

Півроку "тихої", але результативної служби: з фронту повернувся 74-й розвідбатальйон