російський цар микола ІІ боявся українських масонів – Історія для дорослих

Теорії змови Shutterstock
Слава Україні! Масонам слава. Сьогодні – викривальне, конспірологічне, таємниче і навіть таємне, загадкове та зрадливе. Те, що століттями від нас приховували. Про… таємні організації. Саме вони влаштовували революції, заснували США і, звісно, саме вони досі правлять світом

А якщо серйозно, то сьогодні мова піде про таємні організації і насамперед про масонів в історії України. Чи були масонами Грушевський, Петлюра, Махно та Скоропадський? А Іван Франко і Тарас Шевченко? Скоро дізнаєтеся!

Таємні організації. Їхні знаки ви можете знайти на грошах та стінах будинків. Їхні ідеї прискорювали час, вони змінювали владу і засновували цілі країни. Ну, принаймні одну – зате яку.

Таємні організації існують, мабуть, стільки ж років, скільки цивілізація. Найвідоміша з них – масони. Вони самі виводить існування свого братства від Хірама, легендарного будівничого Храму Соломона, що постав у Єрусалимі в Х ст. до н. е. Зводячи цю сакральну споруду, він розробив низку ритуалів, ділив підлеглих на три групи – учнів, підмайстрів та майстрів, і загинув від рук невтаємничених. Це все відобразилось у масонських ритуалах: вони іменували себе каменярами, а свої об'єднання – ложами. Головні символи масонів – циркуль і кутник – також узято з будівництва.

Минуло 2 тис. років і в тому ж Єрусалимі був заснований загадковий орден тамплієрів. Вони почали як захисники паломників, але згодом широко поширилися усією Європою. Тамплієрам приписували володіння таємними знаннями та незліченними скарбами, які вони буцімто привезли зі Сходу. Тож врешті у 14 ст. їх оголосили єретиками і… ліквідували.

Ліквідували – та не всіх! – стверджують прихильники теорій змов. Втаємничені зберегли знання та гроші і врешті перетворилися на тих самих масонів. Найімовірніше, це міф, але за браком джерел ні підтвердити, ні спростувати його нема можливості. Врешті, на те масони й таємна (а на початках свого існування – дуже таємна) організація.

Схожа на піраміду з багатьма рівнями доступу. Відповідно з'являється велика кількість таємниць та припущень навколо.
Можливо, саме масони здійснили французьку революцію? І саме масони створили США?

От, росіянці досі впевнені, що Україну теж створили масони.

"Хто створив Україну? Ленін Володимир Ілліч!", – волають росіяни. А Ленін ще той масон був!

Якщо без жартів, то першим масоном в Україні став... Джеймс Френсіс Едвард Кейт. Він шотландський дворянин і так – наказний гетьман. Тимчасовий керівник українського старшинського уряду між 1740 і 1741 рр. На службі у російської імперії і переважно поміж українців цей чоловік провів сукупно понад 10 років. Тож не дивно, що став практично своїм. І врешті створив на наших теренах масонську ложу та почав залучати до таємного ордену українську старшину.

Потім Кейт виїхав до Прусії, був навіть губернатором Берліну, поєднував наукову діяльність з війнами і врешті загинув на полі бою.

Що сталося з тією першою глухівською ложею, сказати важко. Наступні приходять уже на Галичину. А далі, на початку 19 ст., таємними організаціями починає марити російська імперія. Ну... як таємними? От, наприклад, виникає така при Харківському університеті, відкритому у 1805 р. коштом громади. Заснував її ректор – москвитянин Захарій Корнєєв. Але активними учасниками стали все ж українці – наприклад, байкар Петро Гулак-Артемовський.

Гулак-Артемовський своєї участі в ложі не приховував – демонстративно ходив із палицею, ручка якої була зроблена у формі масонського молотка. Дивно, але на харківському пам'ятнику Гулаку-Артемовському зображена зовсім інша палиця.

Дуже популярними стали такі товариства і у Полтаві – про те, що масоном був автор "Енеїди" Іван Котляревський, мабуть, усі знають.

Врешті, саме з масонства, у т. ч. українського, почалося російське повстання декабристів.

Але воно провалилося. Після цього особистим указом імператора миколи І таємні товариства у росії були заборонені. Усі. За цим стежило тодішнє фсб – Третє відділення царської канцелярії з тисячами нишпорок. І, судячи з їхніх звітів, політикою на росії стали справді займатися менше – переважно таємні товариства виявлялися релігійного характеру. Батоги лупили себе батогами, а скопці, відповідно…

Найбільшу небезпеку для імперії тоді становила захоплена Польща. Поляки протягом 19 ст. зуміли підняти два великих повстання, але кожне було потоплено у крові.

Тим більшою несподіванкою для миколи ІІ і його кліки стала поява Кирило-Мефодіївського братства – таємної організації українців.

Дослідники донині сперечаються, чи був членом товариства Кирила і Мефодія Тарас Шевченко – слідчі не змогли довести його приналежність, тож врешті цар покарав письменники за його вірші. Але вже згодом з'явилася фантастична версія – сам Шевченко був масоном. Мовляв, на це вказує історія з викупом Тараса з кріпацтва. Власник Шевченка Енгельгардт запросив за молодого художника і поета космічну суму – 2,5 тис. рублів – це десятки тисяч доларів на нинішні гроші. А хороші росіяни того часу – художник Брюллов та письменник Жуковський – почали цю суму збирати. Мовляв, всі вони були масонами – і саме тому спільно взялися до благої справи. М'яко кажучи, звучить непереконливо.

Крім "Не пора", Франко написав ще багато різного. Зокрема вірш "Каменярі", через який до нього самого причепилося прізвисько "Каменяр". А хто такі каменярі? Правильно, масони! Це – буквальний переклад. Однак чи означає це, що Франко був масоном? Аж ніяк.

А от його друг і сусід, голова першого українського парламенту – Центральної Ради, Михайло Грушевський – таки був масоном. І навіть цього не заперечував.

На час дії Емського указу – тобто заборони видання книжок українською мовою в російській імперії – Грушевський перебрався до підавстрійського Львова. І саме там разом з Франком видавав сотні книжок. Зі скасуванням заборони у 1907 повернувся до підросійського Києва. У 1914 з початком Першої світової війни був росіянами арештований – як агент Австрії. За державну зраду його хотіли відправити у Сибір. Але чиєсь заступництво допомогло замінити Сибір на Симбірськ, а потім і взагалі на москву. А у березні 1917 Грушевському взагалі дозволили повернутися до Києва та очолити українську революцію. Мовляв, усе це не просто так, а точно – масонська змова.  І справді на той час масон – мало не кожна освічена людина.

Майже весь тимчасовий уряд на чолі з Керенським у росії – масони. Навіть наш Терещенко – теж масон. Та й в Києві масон масоном поганяє. Петлюра – масон. Його заклятий ворог гетьман Скоропадський – теж масон. Та ще й з однієї ложі.

Почнемо з того, що Павло Скоропадський був хоча й українцем, але давно зрусифікованим. російський громадянин. російський офіцер. У масонському середовищі він тісно познайомився з таким собі Сергієм Моркотуном. Оце насправді сірий кардинал і загадкова постать. Навіть фотографій його вкрай мало. Зараховував себе до "поміркованих українців". Тобто виступав проти самостійності України, обстоював необхідність її федерації з "білою" росією. Створив організацію "Молода Україна" і ложу з такою ж назвою. Там, до речі, одночасно були присутні як Скоропадський, так і Петлюра. Мокотун наполегливо штовхав Скоропадського на контакти з французами. Але коли Скоропадський кинув Петлюру за грати, саме Моркотун добився його звільнення. Пізніше звинуватив Петлюру у всіх смертних гріхах і втік за кордон.

На цьому історія таємних організацій в Україні фактично закінчується. Бо за СРСР існувала тільки одна таємна організація. Називалася по-різному: НКВД, ГПУ, КГБ – але вона повсякчас дбала, щоб інших не існувало. Тепер масони знову є – але уже не такі таємні і не такі загадкові.

В українській історії масонство не залишило якогось виняткового унікального сліду, бо саме по собі воно є наднаціональним і навіть космополітичним. А враховуючи, що на наших теренах українцям доводилося ділити ложі хоч з хорошими, хоч з поганими, але росіянами, цікавого вихлопу з цього апріорі не могло бути. Бо кохайтеся чорноброві, та не з москалями.

Читайте також: Тайвань і китайські бандерівці: чому "країна хай-теку", що підтримує Україну, опинилась у світовій ізоляції

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Ігор Жданов: мирні переговори стали ще більш примарними, 90% українців проти територіальних поступок агресору
Наступний матеріал
Армієць ЗСУ Вадим Бурей про Білогорівку та як втратив обидві ноги під час ворожого обстрілу
Loading...