Позапланові канікули почнуться у школярів із наступного понеділка

  Позапланові канікули почнуться у школярів із наступного понеділка. Відповідний наказ видало Міністерство освіти та науки України. Школи й дитячі садки не працюватимуть, якщо температура з початку тижня впаде до мінус 20ти. У Києві - щоби уникнути нещасних випадків безхатченкам пропонують переселитися в соціальні будинки. Синоптики не тішать із першого лютого температура вночі впаде до тридцяти градусів.

  Валерій – столичний безхатченко. На Дарницький залізничний вокзал прийшов, щоби отримати чергову порцію їжі. Заодно послухати - де безпритульним можна переночувати під час морозів.

  Валерій, безхатченко: "Писали еще что в каждом районе для бездомных будут палатки. А так их нету. В подъезде, кто где, кто в подъезде, кто в подвале, кто на вокзале".

  Микола, безхатченко: "Я знаю, что 28-30 передают морозу, правильно чи ні?А що ми робить?
  І де мені діться?"

  Така кухня на колесах для цих людей у холоднечу - справжній порятунок, кажуть працівники Соціального патруля. Щодня він забезпечує обідами близько трьох сотень київських безхатченків. На  безкоштовний чай та кашу за один раз сходиться понад пів сотні людей.

  Сергій Антоненко, працівник Соціального патруля: "Приходять до нас і пенсіонери. Дуже багато таких людей приходять, бо не мають засобів таких. І вони приходять. Ми їм готуємо і нікому не відмовляємо. Це нормальна, їжа, вона щойно зварена, щойно з плити і веземо сюди".

  Щоби безхатченки не лише не голодували, а мали куди податися - у профільному управлінні для безпритульних відкрили соціальні будинки та готелі. В деяких з них можна жити й харчуватися задарма. Решта  - платні.


  Світлана Назаренко, начальник управління у справах інвалідів та людей пенсійного віку ГУ праці та соціального захисту населення КМДА: "Щоб переночувати в цьому будинку - коштує 4 грн. У цьому центрі ще знаходяться соціальні готелі.Проживання там коштує 12 гривень".

  З морозом жарти погані - б`ють на сполох лікарі. Щойно відчули заніміння кінцівок, а шкіра стала бліда - заходьте в тепле приміщення і пийте гарячий чай. А от вживання алкоголю на холоді небажане. 


  Костянтин Катеринич, лікар-терапевт: "Есть разные степени отморожения. При легкой степени проявляется сначала бледность кожи. При холоде. Потом когда коже начинает отогреватся, она становится красного цвета. синеватого. В любом случае нельзя єто такое распространенное мнение, что нужно смазывать жиром. Или еще чем-то. Этого всего делать нельзя при любой степени отмороженя".

  Тим часом синоптики прогнозують - сильні морози у Києві, як і по всій Україні, затримаються. Подекуди вночі температура впаде до тридцяти градусів. Востаннє такі різкі перепади фіксували взимку 87-го .

  Тетяна Адаменко, синоптик Укргідрометцентру: "Період тривалих сильних морозів буде спостерігатись тривалий час. Як мінімум 10 днів. А можливо навіть і більше. Зниження температури очікується вночі до 20, 30, а посилення десь на 3, 4, 5 лютого до 33-35 градусів морозу".

  Через холоднечу у школах можуть влаштувати позапланові канікули. Міністерство надзвичайних ситуацій рекомендує припинити заняття за умови, якщо температура впаде до позначки  -20 градусів. Роботу можуть призупинити і в дитячих садках.

  Ганна Рибалка, Влад Кочатков, Іван Головач, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Київ готовий до сильних морозів
  Наступний матеріал
  Полетіли шапки із керівників найвідоміших київських заповідників
  Теги: