Полетіли шапки із керівників найвідоміших київських заповідників

  Полетіли шапки із керівників найвідоміших київських заповідників. За директором Києво-Печерського історико-культурного заповідника слідом звільнили і директора Софії Київської. Обидва керівника вважають це не випадковим і охрестили зачисткою неугодних директорів найбільших заповідників України.

  Про власне звільнення директор Софії Київської Неля Куковальська дізналась із чуток. Поки вона знаходиться на лікарняному, до заповідника уже принесли відповідний наказ. Пані Куковальська впевнена - усунути її намагаються уже не перший місяць.
   
  Неля Куковальська, директор Національного заповідника "Софія київська": "Такий тиск уже йде чотири місяці, це первірки і КРУ, це перевірки вибіркові СБУ і Прокуратури. Якісь інші інтереси сьогодні є до Софії, ніж та політика, котру вела наша команда".

  Директорку мають звільнити одразу, коли вона повернеться з лікарняного. Вона переконана - на її місце претендує директор науково-дослідного інституту пам`яткоохоронних досліджень Олена Сердюк. За словами Куковальської, вона уже кілька років поспіль підробляє документи проти нинішнього керівництва Софії. Натомість її конкурентка усе спростовує.

  Олена Сердюк, директор НДІ пам`яткоохоронних досліджень: "Ви знаєте, я не можу претендувати на будь-чиє місце, я на своєму місці. І сподіваюся, що завжди буду знаходитися на своєму місці".

  За схожою схемою звільнили і директора Києво-Печерського заповідника. Після низки перевірок Марина Громова втратила посаду, не встаючи з лікарняного ліжка.

  Марина Громова, екс-директор Києво-Печерського історико-культурного заповідника: "Я знаходжусь на лікарняному, про звільнення взнала від своїх колег, яким принесли цей наказ в заповідник".

  На її місце уже призначили заступника міністра культури Вікторію Лісничу. Тепер в культурних колах говорять про наступні звільнення.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури та туризму: "Очікують сьогодні звільнення директора Пирогова. Лавра, Софія і Музей побуту вони близькі і проблематика може бути спільною. Це ціла система замін, коли керівників певних закладів відомих, керівників звільняють, а замість них ставлять колишніх чиновників". 

  Колишні директори заповідників переконані - їхні звільнення незаконні. А рішення Міністерства культури збираються оскаржувати та відствоювати свої робочі місця. У самому ж Міністерстві - коментувати ситуацію відмовилися.

  Ольга Сас-Тарасова, Роман Гриценко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Позапланові канікули почнуться у школярів із наступного понеділка
  Наступний матеріал
  Резонансні звільнення керівників національних заповідників [відео]
  Теги: