Резонансні звільнення керівників національних заповідників [відео]

  Без коментарів. Таку позицію зайняло Міністерство культури у питанні останніх звільннень Керівників національних заповідників "Києво-Печерська Лавра" та "Софія Київська". Натомість у пресі вже з`явилися повідомлення про відсторонення іще одного директора - цього разу музею національної архітектури та побуту Пирогів".

  Вона боролася за повернення до Софії Київської - решток Ярослава Мудрого, проти забудови сусідніх із заповідником ділянок. За 12 років керівництва Нелі Куковальської  було відреставровано Митрополичий будинок, а на вхідні ворота памятки повернувся архангел Михаїл. Однак, щось з дій директорки не сподобалося міністерству культури і 26 січня Михайло Кулиняк видав наказ про звільнення Куковальської. Новина застала жінку на лікарняному.

  Неля Куковальська, директор національного заповідника "Софія Київська": "У середу вранці мені телефонував міністр, запитав, як здоров`я вранці. Я була розчулена, що міністр дуже піклується керівниками, подякувала. Він сказав, коли одужаєте, приходьте на розмову, і я відразу запитала, у нас буде така ж розмова, як і з пані Громовою?"

  Марина Громова позбулася своєї посади директора заповідника Києво-печерська лавра 20 січня. Вона, як і Неля Куковальська, якраз була на лікарняному.

  Марина Громова, колишній директор заповідника "Києво-Печерська Лавра": "Вони називали порушення умов контракту, але я не розумію , що я порушила з такими показниками. У мене в мене тільки 4 числа закінчилась КРУ, яке підтвердило,- порушень немає". 

  Про позапланові набіги КРУ, СБУ, прокуратури говорить і Неля Куковальська. Порушень у Софії також не виявили. Підтвердити їх наявність мало б міністерство культури. Але відомство нині у режимі очікування,- нічого не коментує до 31шого січня.

  Натомість призначити нового директора заповідника Києво-Печерської лаври у міністерства час знайшовся. Це Вікторія Ліснича, колишня заступниця міністра культури, а ще раніше лікар національного інституту серцево-судинної хірургії.

  Митрополит Павло, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври: "Сьогоднішній директор? Я її ще не бачив, але я знаю, що вона за спеціальністю лікар і навряд чи вона зможе стільки зробити, як  получалося у Марії Едуардовни. Будемо надіятися на співпрацю".

  Неля Куковальська офіційно свої повноваження ще не склала, але її місце за інформацією змі, вже  пообіцяли директорові інституту памятникоохороних досліджень Олені Сердюк.

  Олена Сердюк, директор НДІ памятникоохоронних досліджень: "Я не можу претендувати на будь чиє місце, бо в мене є своє".

  Звільнення директорів вітчизняних заповідників, музеїв схоже на сформовану тенденцію,-  кажуть експерти і додають, - можна легко спрогнозувати, хто з культурних діячів наступним звільнить крісло.

  Олександр Бригинець, голова комісії київради з питань культури: "Очікують сьогодні звільнення директора Пирогово. Є небезпека, що ці нові керівники, коли прийматимуться на роботу, їм відразу скажуть,- ви повинні зробити те то те то. це ваш обовязок і ви таким чином повинні довести свою лояльність влад"і.

  Неля Куковальська, директор національного заповідника "Софія Київська": "Буду оскаржувати обовязково. Я не дозволю ні своє імя, ні працівників заповіднику оплямовувати".

  Дар`я Безродна, Ольга Сас, Віктор Сніжко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Полетіли шапки із керівників найвідоміших київських заповідників
  Наступний матеріал
  Європа потерпає від хуртовин
  Теги: