Полковник Без'язиков
Полковник Без'язиков 5 канал

Справа про підозру полковника Без'язикова у держзраді: чим закінчилося чергове судове засідання

Читайте по-русски
Наступне засідання призначили на 11 червня

Ще два місяці за ґратами – до 28 липня – проведе полковник Збройних сил України Іван Без'язиков. Його звинувачують у державній зраді та участі у терористичній організації "ДНР". Шевченківський райсуд уже допитує свідків сторони захисту у справі.

Свідок Петро Ромигайло 2014-го очолював штаб сектора "Д", де розвідкою командував полковник Іван Без'язиков. За словами свідка, обвинувачуваний і ще двоє офіцерів 16 серпня 2014-го пішли домовлятися з окупантами про обмін полоненими та загиблими. Начальник розвідки на той час володів важливою інформацію, тож його участь в операції мала певні ризики. Але охочих іти на перемови було небагато.

"Він поїхав, я так зрозумів, по усному розпорядженню. На той час у нас не було ніяких керівних документів, зараз в нас є керівні документи, вже під час війни ми їх розробили. А на той час відправляли", – каже свідок.

Петрові Ромигайлу не відомі умови, у яких Без'язиков перебував у полоні. Але вже на другий день після зникнення перемовників командний пункт сектора знищили ракетним ударом із боку Російської Федерації.

"Загинуло багато військовослужбовців, були тяжко поранені. Нанесли бойові ураження по інших об'єктам. Я не кажу, чи Без'язиков давав це, чи не Без'язиков – я не знаю", – пояснює Ромигайло.

Але полковник Без'язиков володів інформацією про розташування таких об'єктів.

"Я як начальник розвідки не мав повної картини операції, яка проводилась сектором "Д" у своїй зоні відповідальності. Чи можете Ви підтвердити?" – запитав обвинувачений.

"Я не можу такого підтвердити, що ви не мали цієї інформації. Але план операції коли доповідається, начальник розвідки був присутній", – відповів на запитання свідок.

Дружина обвинувачуваного – Маргарита Без'язикова – переповідає історією перебування свого чоловіка у полоні. Спочатку вона не мала про нього жодної інформації. Аж поки через соцмережі з нею не зв'язалися бойовики. Ті сказали придбати нову сім-картку і чекати.

"Я на свій страх і ризик повідомила СБУ про це. Всі, коли чоловік виходив на зв'язок, комунікації. Я приходила сама до СБУ і сама їх повідомляла. Тому це не встановлений факт, коли зараз зачитують там щось", – переконує дружина обвинувачуваного.

Через брак часу суддя постановила: продовжити допит Маргарити Без'язикової на наступному засіданні. На цьому залишився час лише для продовження запобіжного заходу. Прокуратура наполягає – начальник розвідки і надалі має перебувати під вартою.

"Злочини, які інкримінуються пану Без'язикову, віднесено до категорії особливо тяжких і за них передбачено дуже суворе покарання, що, звичайно і само собою, може спонукати особу ухилитися від його відбування", – зауважує прокурор.

Судді залишили Івана Без'язикова за ґратами до 28 липня. Захист наполягає – їхній клієнт – не винен.

"Запрошую вас на наступне засідання, на незакриту частину. Бо ми будемо закривати її з метою не дискредитації українських правоохоронних органів. Там дуже важлива інформація", – сказав адвокат Без'язикова.

Наступне засідання призначили на 11 червня.

Анна Брикова, Анна Кудрявцева, "5 канал".

Нагадаємо, Іван Без'язиков – кадровий офіцер Збройних сил України, в серпні 2014 року потрапив до полону терористів, де перебував 23 місяці. Однак, за версією слідства, там він співпрацював зі злочинними угрупуваннями ДНР. Підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі.

Попередній матеріал
Депутати об'єдналися, аби не допустити відставки Гройсмана, бо не хочуть бачити в Україні хаосу – Теличенко
Наступний матеріал
У СІЗО росіяни безпідставно утримують близько 100 кримських татар – адвокати
Loading...