Скріншот відео

На суд у справі полковника Без'язикова вперше привели свідків: що розповіли допитані

На запитання Без'язикова, чи допитував він особисто когось із військовополонених – свідок заперечив, інформацію стосовно вербування на сторону бойовиків – теж не підтвердив

Перших свідків допитали у справі Івана Без'язикова – колишнього українського вояка, якого звинувачують у співпраці із бойовиками "ДНР". Засідання тривало в Шевченківському райсуді столиці. Звідти розповідає Максим Волобоєв.

На засідання до столичного Шевченківського райсуду дружина і син колишнього полковника військової розвідки приїхали з Житомира. Суд над Іваном Без'язиковим триває майже два роки. На цьому засіданні почали допитувати свідків обвинувачення.

"Завели в кабінет, де був камін, журнальний столик, два крісла. Лежала зброя старовинна, шаблі якісь", – пригадує свідок Руслан Косинський.

Руслан Косинський у 2014 році воював у військовій розвідці під керівництвом Івана Без'язикова. Як і його командира – Руслана взяли в заручники влітку 2014, коли він натрапив на засідку бойовиків. Каже, що в Донецьку, куди його привезли, зустрів свого колишнього командира. Побачилися в будівлі, яку до війну займала СБУ. Без'язиков був одягнений у російську військову форму і мав пістолет Стєчкіна.

"Іван Миколайович був у формі на зразок російської. Іван Миколайович мав при собі пістолет. Автоматичний пістолет Стєчкіна, яким можна вести стрільбу як автоматично, так і одиночними", – розповів свідок.

Тоді Руслана, за його словами, намагалися завербувати. Перейти на бік бойовиків розвідника вмовляв найманець на прізвисько "63-й". Під час цієї розмови був присутній і Без'язиков – у формі і з пістолетом.

На запитання Без'язикова, чи допитував він особисто когось з військовополонених – свідок заперечив. Стосовно вербування на сторону бойовиків – теж не підтвердив.

"Єдине, пам'ятаю, коли 63-й звернувся до вас, коли пропонував посаду – ви сказали, що я повинен прийняти рішення самостійно", – додав Руслан Косинський.

Водночас на думку розвідника, Без'язиков був присутній на допиті не з власної волі.

Іван Без'язиков на початку війни керував розвідкою одного з армійських корпусів. У серпні 2014-го потрапив у полон. Через два роки його обміняли. Сам він зізнавався, що йому довелося провести близько двох років у Донецьку, проте в різних угрупованнях.

Але згодом Служба безпеки звинувачує полковника Без'язикова у співпраці із так званою "ДНР". На підтвердження цього СБУ оприлюднює перехоплення телефонних розмов, які начебто проводив Без'язиков, коли перебував у полоні. За даними відомства, підпорядковувався він бойовику на позивний – "63-й".

Павло Гаркавенко – другий свідок обвинувачення. Він також перебував у полоні бойовиків, зокрема – в Донецькому телецентрі.

"Жаргон такий – "яма". Ти сидиш у темній кімнатці, коли їси, не бачиш своєї руки, не бачиш, що їси взагалі. Мені поламали там пальці, зуби, кисті, ніс", – розповів другий свідок.

І Павло також зустрічався там із Без'язиковим. Каже, що український полковник, як і Павло, не міг вільно залишати території телецентру, де їх утримували. Утім, умови перебування в полоні у Павла Гаркавенка та Івана Без'язикова були різні.

"Я прокидався о 6-й ранку і мене вели в їдальню чистити картоплю. Такий великий мішок. Всю брудну роботу ти робиш. А Іван Без'язіков міг дозволити собі спуститися поїсти і повернутися назад, до себе в кімнату. І попити чаю з комендантом бази – позивний "Самара", – пригадує Павло Гаркавенко.

Після допиту свідків Без'язиков сказав, що не повірив їхнім словам.

"Я думаю, що в процесі подальшого розгляду справи може щось нове дізнаємося", – каже Без'язиков. І додає, що свідки, на його переконання, брешуть.

У прокурора та адвоката враження після допиту полярні.

"У принципі, вони підтвердили ті обставини, які викладені в обвинувальному акті. Але треба зважати на, що це не єдині свідки. І інші свідки зможуть сказати навіть більше", – зазначив прокурор ГПУ Олег Пересада.

"Його (Без'язикова – 5.UA) як ялинку нарядили під страхом смерті і сказали: "Стій тут, ми будемо своє кіно грати"... До цього в нього на очах підрізали водія "днрівського". Тобто, що вони можуть зробити із полоненим, якщо вони своїх ріжуть?" – зауважив адвокат обвинуваченого Олег Веремєєнко.

Інших свідків допитають вже під час наступного засідання, яке призначили на середину листопада.

Максим Волобоєв, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Путін ненавидить Порошенка, бо не зміг його зламати – Чийгоз
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Постпред України при Раді Європи – Дмитро Кулеба в ефірі "5 каналу"
Loading...

Засідання суду Києва у справі про держзраду Януковича – відео

Зайнятий адвокат і ввічливий суддя: чому суд у справі Януковича тривав лише годину

Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – відео

Справа "екс-міністра охорони здоров'я Криму": суд взявся за письмові докази

Без'язикову продовжили арешт: полковник каже, що ризики необґрунтовані

Держзрада Януковича: адвокат переконує, що президент-утікач діяв "в інтересах держави"