5 канал

Справа полковника Без'язикова: в суді заслухали записи розмов військового з терористами

Докази свідчать, що військовий мав доступ до комп'ютера та безпосередньо роздавав накази, зазначає прокуратура

Справу державної зради Івана Без'язикова, полковника Збройних сил України, продовжать розглядати за два тижні. Наступне засідання призначили на 1 жовтня.

Сьогодні, 18 вересня, в Шевченківському райсуді столиці сторона обвинувачення оприлюднила чергові докази співпраці Без'язикова з бойовиками. Зокрема, заслухали стенограми телефонних розмов. Вони свідчать, що український військовий мав значну впливовість у середовищі російсько-терористичних формувань. Без'язиков мав доступ до комп'ютера та безпосередньо роздавав накази.

Прокурор зауважив, що від 2014 до липня 2016 року обвинувачений став до лав терористів із "ДНР" і працював у так званому розвідувальному управлінні збройного формування.

"Той факт, що Іван Миколайович надає вказівки стосовно того, що робити із захопленою особою – вже говорить про те, що серед членів терористичної організації він обіймав досить високу посаду, яка надавала йому такі повноваження розпоряджатися чиєюсь долею", – пояснив прокурор ГПУ Олег Пересада.

Сам підсудний та його захист обвинувачення відкидають.

"Ті дзвінки, які сьогодні озвучували, вони ні про що. І звинувачувати військового розвідника в тому, що він військовий розвідник – є повним абсурдом", – зауважив адвокат Без'язикова Олег Веремеєнко.

Іван Без'язиков – кадровий офіцер ЗСУ, в серпні 2014 року потрапив у полон терористів. За версією слідства, під час перебування у полоні Без'язиков перейшов на бік донецьких бойовиків.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Наступний матеріал
"Роботи виконані на папері": головний автодорівець Дніпропетровщини нахабно привласнив держкошти

Хаос після вбивства Захарченка: розвідка дізналася про масову бійку терористів

Доба на фронті: 21 обстріл, по Павлополю гатили зі 120-мм мінометів

"Ми прийшли на свою землю": бійці ЗСУ розповіли, як знищили ворожу зенітну установку біля Бахмутської траси

30 обстрілів, заборонений калібр: російські окупанти знову гатять з мінометів

Брифінг речника Міноборони України – відео

Українські бійці дали гідну відсіч ворогові – бойовики рахують втрати