NewsOne
NewsOne відкриті джерела

Нацрада з питань ТБ не призначила штраф NewsОne – причини

Розгляд питання щодо ліцензії каналу "112" також перенесли

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не призначила штраф телеканалу NewsОne через висловлювання з ознаками розпалювання ворожнечі.

Спершу визначили суму стягнення розміром 25% від ліцензійного збору – це понад 92,5 тисячі гривень.

Нацрада під час позапланової перевірки в ефірі каналу зафіксувала заклики до порушення закону й отримала листа від Служби безпеки про наявність кліше російської пропаганди в ефірі. Але після пояснень однієї з ведучих каналу, висловлювання якої фігурували в акті, представники регуляторного органу вирішили, що питання потребує додаткових експертиз. Адже на її запит в СБУ відповіли, що до неї питань не мають.

"Вам надана відповідь СБУ, відповідно до якої, за вказані моїм адвокатом саме ці висловлювання, які вказані в акті, і там зазначено, що я Олена Лукаш і до мене претензій немає", – каже представниця каналу Олена Лукаш.

"Вважаю, що рішення не повністю підготовлене, не повністю обґрунтоване – це не значить, що буде позитивний чи негативний варіант. Нам потрібен час", – пояснив голова Нацради Юрій Артеменко.

Розгляд питання щодо ліцензії каналу "112" також перенесли. Ухвалу Окружного адміністративного суду Нацрада отримала за півгодини до засідання. В цій ухвалі, суд фактично дозволив продовжити ліцензію. Таке рішення в Національній Раді мають намір оскаржувати, втім, зазначили, що на ознайомлення з документом потребують часу.

"Відверто кажучи, це для нас така цікава новина, тому що сформульовано наступним чином: нам заборонено відмовити в продовженні ліцензії. Оскільки це обмежує права Нацради і ми не знаємо, проголосуємо ми за продовження чи про відмову продовження. Треба більш детально розібратися, але оскаржувати ми її будемо 100%", – запевнила член Нацради Уляна Фещук.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала постанову "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" проти власників телеканалів "112 Україна" та NewsOne. За відповідний проект постанови №9157 проголосували 229 народних депутатів.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
У паніці намагалися втекти: з'явилося нове відео кривавого нападу в Керчі
Loading...

"Розпалювання ворожнечі": Нацрада призначила позапланову перевірку каналу "112 Україна"

Парламент підтримав постанову про санкції щодо "112 Україна" та NewsOne

"ЗА ЧАЙ.COM": екс-керівник СТБ, "Тонісу" й УТ-1, а нині нардеп Микола Княжицький на "5 каналі"

Радари TruCam у дії: водіїв почали штрафувати за перевищення швидкості – як реагують

Тепер штрафи – реальні: в Україні почали карати за перевищення швидкості

Лариса Ніцой про російську мову на ТБ: "Їм дуже приємно порушувати закон"