112 канал
112 канал 112.ua

"Розпалювання ворожнечі": Нацрада призначила позапланову перевірку каналу "112 Україна"

  До Нацради надійшли скарги на порушення журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі в ефірі цього телеканалу

  Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "112 Україна" на предмет "розпалювання ворожнечі". Про це йдеться у повідомленні на сайті Нацради.

  Як стало відомо, перевірку призначили на підставі моніторингів ефіру "112 каналу", а також звернень нардепа від БПП Тетяни Ричкової й низки ГО. Крім того, вже зафіксовані ознаки порушення норм Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

  "У своїх листах громадяни і представники громадянського суспільства нарікають на порушення правил розповсюдження інформації, журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі, а також поширення в ефірі телеканалу "112 Україна" інформації, яка, на думку заявників, є кліше російської пропаганди, підриває основи державності, провокує на протести, маніпулює думкою людей", – зазначено у повідомленні.

  Як пояснили в Нацраді, перевірка мовника стосуватиметься відповідності його програм:

  • частині першій статті 28 закону України "Про інформацію" (інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини);
  • абзацам 4 та 9 ч. 2 ст. 6 закону України "Про телебачення і радіомовлення" (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України).

  "Коли перевірка буде проведена, Національна рада розгляне всі матеріали й ухвалить відповідне рішення", – йдеться у повідомленні.

  Попередній матеріал
  У Києві на час проведення масових заходів змінять розклад руху громадського транспорту
  Наступний матеріал
  Поліція затримала вандалів, які розгромили вагон електрички "Фастів – Київ"