Лариса Ніцой
Лариса Ніцой 5 канал

Лариса Ніцой про російську мову на ТБ: "Їм дуже приємно порушувати закон"

Письменниця посилається на ст.10 Конституції України, згідно з якою українська мова –обов'язковий засіб спілкування в усіх сферах публічного життя

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" член координаційної ради із застосування української мови в усіх сферах життя при Міністерстві культури України, дитяча письменниця Лариса Ніцой прокоментувала мовну суперечку, що зчинилася в ефірі телеканалу "112 Україна".

Тоді Ніцой була незадоволена тим, що ведуча програми Діана Панченко відмовилася переходити на українську мову. Письменниця посилалася на ст.10 Конституції України, згідно з якою українська мова –обов'язковий засіб спілкування в усіх сферах публічного життя.

"Треба називати речі своїми іменами. Це вони створюють протистояння, а не ми. Ми в Україні українською мовою спілкуємося та її утверджуємо. Де протистояння? Немає. А вони йдуть проти української мови, проти її утвердження. Це вони зчиняють скандали, вони протистоять, загострюють ситуацію, роблять це не на користь нашої країни", – наголошує Ніцой.

Вона також зазначає: "Порушувати закон для них не є дискомфорт. Їм дуже приємно порушувати закон, і деякі політики закликають нас йти на угоду з цими людьми, які порушують закон. То давайте з усіма злочинцями підемо на угоду!"

При цьому, каже член координаційної ради при Мінкульті, вона особисто підтримувала запровадження в Україні мовних інспекторів. Утім, Верховна Рада, голосуючи за мовний закон у першому читанні, цю поправку відхилила.

Продовження емоційної розмови дивіться у відео: 

 

Попередній матеріал
В УПЦ КП пояснили, чи потрібно буде наново проводити всі таїнства після утворення Єдиної Церкви
Наступний матеріал
У бік Ічні їдуть переповнені автобуси: попри заклики влади, люди повертаються додому