Активісти перекрили ще одну залізничну гілку 5 канал

Нардепи звернулися до Турчинова із проханням скликати РНБО через "блокаду Донбасу"

Депутати вважають дії учасників блокади неприпустимими, а наслідки акції – небезпечними для економіки України

Народні депутати України вважають за потрібне скликати РНБО через "блокаду Донбасу". Вони вважають, що така ситуація спровокує економічну катастрофу. Відповідний лист парламентарії направили Президентові України та секретареві РНБО у неділю, 12 лютого.

"Просимо вас терміново зібрати засідання Ради національної безпеки та оборони України для розгляду питання припинення незаконної блокади залізничних шляхів у Донецькій та Луганській областях", – йдеться в листі.

Як стало відомо, відповідне звернення підписали 13 народних обранців: Максим Єфімов, Руслан Сольвар, Тетяна Ричкова, Олег Недава, Борис Козир, Сергій Березенко, Максим Саврасов, Олександр Грановський, Костянтин Матейченко, Андрій Шинькович, Олександр Співаковський, Вадим Денисенко та Григорій Шверк.

Як зазначають депутати, протягом 16 днів так званої блокади уповноважені органи центральної влади не змогли ані припинити правопорушення, ані надати громадськості конкретну інформацію про масштаби негативних наслідків.

"Вважаємо неприпустимими дії учасників блокади, що підривають боєздатність нашої держави і мають катастрофічні наслідки для економіки й соціальної сфери", – йдеться в листі депутатів.

На їхню думку, для обговорення проблеми блокади на засіданні мають бути присутні міністр з питань АТО, міністр енергетики, голова Мінекономрозвитку, керівники ВЦА Донецької і Луганської областей, мери міст, керівники металургійних підприємств і теплоелектростанцій, що працюють на підконтрольних територіях.

Крім того, депутати вважають за доцільне запросити представників організаторів, депутатів і учасників блокади залізничних колій.

Зазначимо, що напередодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про необхідність терміново розблокувати залізничні перегони на лінії розмежування на Донбасі, оскільки блокування негативно позначиться на економіці країни, і є ризики віялових відключень електроенергії через брак вугілля на теплоелектростанціях.

Попередній матеріал
Слідком Росії порушив справу проти школяра, який "принижував" владу
Наступний матеріал
Експерт розповів, як українці навчилися протистояти російській пропаганді
Теги:

Незаконна блокада НКТ загрожує затримками з виплатою зарплат для 25 тис. співробітників компанії ІСД

У БПП вимагають терміново залучити РНБО для вирішення проблеми блокади на сході країни

Через "блокаду Донбасу" українці можуть залишитися без електрики – нардеп