не брати

Керівник "Укренерго": Блокада Донбасу може призвести до того, що Україні доведеться імпортувати дорогу електроенергію з Росії

  При цьому, на думку Ковальчука, закупівля дорожчого імпортного антрациту не зможе перекрити потреби українських ТЕС у вугіллі повністю

  Аби не допустити віялових відключень електроенергії через блокаду поставок антрацитового вугілля з Донбасу Україні доведеться імпортувати дорогу електроенергію з РФ – по $80 за МВт. Про це заявив в.о. керівника "Укренерго" Всеволод Ковальчук. Він підкреслив, що інших варіантів імпорту електроенергії Україна технічно не має, передає "РБК-Україна".

  "Якщо не брати до уваги політику і військовий аспект, а говорити тільки про технології, то важливо розуміти, що навесні надлишку електроенергії ні в Молдові, ні в Білорусі не буде. А договір аварійної допомоги у нас підписаний тільки з РФ, згідно з яким потужність перетікання не може бути більше, ніж 600 МВт. Мало того, що це не задовольнить наші потреби, це ще й дуже дорого – ми тоді будемо платити країні-агресору близько $80 за МВт", – розповів Ковальчук.

  Відповідно до його слів, навіть при максимальному імпорті електроенергії з Росії можливі проблеми з енергопостачанням Києва і Харкова не будуть вирішені, адже ці міста потребують електроенергії від розташованих поруч теплоелектростанцій, які працюють на антрациті.

  "У Києві та Харкові необхідно підтримувати рівень напруги за рахунок локалізованої там генерації. Якщо зупиниться Трипільська та Зміївська ТЕС, то, в першу чергу, будуть проблеми з рівнями напруги, навіть, якщо за загальним балансом енергії вистачатиме", – наголосив чільник "Укренерго".

  При цьому він підкреслив, що закупівля дорожчого імпортного антрациту не зможе перекрити потреби українських ТЕС у вугіллі повністю. "Якщо прямо зараз, неважливо якими силами, будуть перекриті постачання вугілля-антрациту із зони АТО, це завдасть серйозного удару по енергетиці та економіки країни. Припинення поставок вугілля антрацитної групи може призвести до необхідності відключень, починаючи з кінця березня – початку квітня", – уточнив Ковальчук.

  Нагадаємо, йде 17 день блокади залізничних шляхів, ініціаторами якої стали люди в камуфляжі. За фактом блокування дороги в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження.

  Попередній матеріал
  Бойовики примусово зігнали студентів та "бюджетників" на похорон "Гіві" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Київрада ухвалила рішення про перейменування станції метро "Петрівка"
  Теги:
  Loading...