Залізна руда
Залізна руда Depositphotos

Металурги попереджають про безробіття і падіння гривні у разі ухвалення законопроєкту №1210

  Читайте по-русски
  Із новою рентою держава матиме не прибуток, а збитки, адже ринки збуту відійдуть Росії, – наголошують фахівці

  Експерти прогнозують, що у випадку ухвалення закону про новий порядок оподаткування гірської металургії – курс долара підскочить, а Україну накриє хвиля безробіття. Українська галузь просто не зможе утриматися на закордонних ринках, тож нищівні наслідки відчує вся економіка, передає "Сьогодні".

  Від гірничо-збагачувальних комбінатів торік бюджет України отримав майже 20 млрд грн податків. Попри непрості геологічні умови – вміст заліза в руді порівняно невисокий, а найбільші ринки світу неблизькі – Верховна Рада вирішила у 4 рази збільшити плату за користування надрами.

  Зазначається, що якщо рента зросте, український металургійний товар стане занадто дорогим і його просто витіснять конкуренти – Росія, Казахстан і Бразилія. Оптимістичний прогноз – втрата до 25% виробництва. Песимістичний – 50%.

  "У нас собівартість окатишів, наприклад, Північного ГЗК – $57 за тонну. У російських конкурентів – $49 доларів за тонну. Якщо у нас буде ставка рентної плати $9, тобто в 4,5 рази підвищиться, ми вже будемо мати собівартість окатишів $64 за тонну. У Росії залишиться 49 доларів. Це вже ми стаємо повністю неконкурентоспроможні", – наголошує глава Федерації металургів України Сергій Біленький.

  Металурги порахували, що з новою рентою держава матиме не прибуток, а збитки, адже ринки збуту відійдуть Росії – 26 млн. тонн сировини і сотні мільйонів доларів податків у неукраїнський бюджет.

  Як зауважують фахівці, у світі ціни на металоконцентрат падають. Курс гривні – теж почав падати. І допомогти стабілізувати національну валюту, коли рента захмарна, металовиробники навряд чи зможуть. Експерт Юрій Гаврилечко вважає, що безробітні підуть за соціальними виплатами або поїдуть з країни.

  "Ми можемо втратити близько 200 тис. робочих місць безпосередньо на металургійних підприємствах, і ще десь 800 тис.  робочих місць на підприємствах суміжників. Хто може дати гарантію, що зараз саме прийняття цих законопроектів і не спрямоване на те, щоб просто знищити певну галузь?", – розмірковує він.

  Виробники просять порадитися з ними, перш ніж голосувати за законопроєкт №1210. У Верховній Раді визнають – документ ще не готовий і обіцяють його доопрацювати. У свою чергу фахівці, аналізуючи податкову реформу, яку зараз розглядають у парламенті, складають сумні прогнози. Чотири законопроєкти на цю тему вже охрестили "податковою бомбою уповільненої дії".

  Попередній матеріал
  Інноваційний музей історії України у 5d-форматі: чим дивуватимуть відвідувачів
  Наступний матеріал
  "Надприбутки" ГЗК-експортерів – лише ілюзія: металурги розкритикували законопроєкт №1210
  Теги: