Металургія
Металургія censor.net.ua

"Надприбутки" ГЗК-експортерів – лише ілюзія: металурги розкритикували законопроєкт №1210

  Читайте по-русски
  Законопроєктом пропонується змінити базу оподаткування – замість вартості видобутої руди обкладати вартість продукції

  Згідно основних положень законопроєкту 1210, влада хоче зробити видобуток і переробку руди набагато дорожчими, зокрема, пропонується змінити базу оподаткування – замість вартості видобутої руди обкладати вартість товарної продукції. Це положення документа викликало здивування у галузевих експертів. Такий підхід – брати ренту ні з видобутої руди, а зі збагаченої – не практикують ніде у світі. Виробники руди зі світовим ім'ям, що працюють в Україні, його різко розкритикували, йдеться в матеріалі "Рада руді не рада: вплив законопроекту №1210 на залізорудну галузь" сайту "ГМК-центр".

  "Всі розмови про те, що гірничо-металургійна галузь отримує надприбуток і їй потрібно збільшити податкове навантаження, є помилковими. Вони з'являються або від незнання реальної ситуації в галузі, або від бажання пожертвувати конкурентоспроможністю ГМК на світових ринках в інтересах бюджету і збільшення його витрат ", – підкреслює Володимир Ткаченко, радник з питань взаємовідносин з органами влади "АрселорМіттал Кривий Ріг"(АМКР).

  При цьому в матеріалі йдеться, що "надприбутки" ГЗК-експортерів – всього лише ілюзія.

  "Після низки липневих максимумів цін на залізну руду на ринку настало "протверезіння". З початку серпня котирування залізорудної дрібниці в КНР круто покотилися вниз, знизившись відразу на 20-25% – до $88-93/т. Більше того, влада Австралії прогнозує подальше зниження цін: у 2019 році – до $80/т, в 2020-му – до $61,4/т і в 2021 році – до $57,4/т. При цьому ціни на готову металургійну продукцію продовжують падати через слабке зростання світового ВВП і проблем перевиробництва", – пишуть автори матеріалу.

  Також у статті сказано, що за висновком аудиторсько–консалтингової компанії PwC, в разі прийняття законопроєкту частка рентних платежів щодо комерційного прибутку металургійних підприємств України в 10 разів перевищить аналогічний показник в РФ. Інші країни також будуть вигідно відрізнятися від України і займуть її місце на світовому ринку.

  Так, у разі прийняття законопроєкту 1210 рівень рентного навантаження в Україні складе 22,2% від комерційного прибутку, тоді як як в ПАР – 11,8%, в Австралії – 10,6%, в Казахстані – 8,5%, в Китаї – 4,4%, в РФ – 2,5%.

  Попередній матеріал
  Металурги попереджають про безробіття і падіння гривні у разі ухвалення законопроєкту №1210
  Наступний матеріал
  Е-проект за 1 гривню: Дубілет обіцяє знизити корупцію на митниці
  Теги: