Олександр Каленков
Олександр Каленков 5.ua

Каленков пояснив, чому мито на експорт металобрухту не суперечить Угоді про асоціацію з ЄС

Читайте по-русски
Підвищене мито не поширюється на країни Європейського Союзу

Мито на експорт брухту з України дозволить зберегти робочі місця та українські ресурси всередині країни. Більш того, відповідний законопроект не суперечить Угоді про асоціацію з ЄС. Про таке повідомив голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає "112 Україна". 

Так, за даними об'єднання, внаслідок підписання Президентом України закону про продовження мита буде збережено близько 30 тисяч робочих місць. А очікувати невдоволення з боку Європейського Союзу через продовження мита не варто, адже підвищене мито не поширюється на країни ЄС.

"Угода про асоціацію передбачає, що такі мита не поширюються на країни ЄС. Два роки діє мито і два роки експортувати лом в країни ЄС можна за зниженим митом. Тобто, підвищене мито не поширюється на країни ЄС. Все, питання закрито", – коментує Каленков.

З іншого боку, скасування продовження мита розв'яже руки тим, хто масово експортує металобрухт до невизнаного Придністров'я. За словами експерта, раніше (до підвищення мита) український брухт прямував саме туди.

"Так, йшов (український металобрухт – ред.) у "Придністров'я". Це російський анклав у Молдові, називається Молдовський металургійний завод, але до Молдови він не має ніякого стосунку. І вони мають можливість купувати за завищеними цінами український металобрухт, тому що вони отримують електроенергію і газ практично безкоштовно. "Газпром" дає їм безкоштовно заробляти. Вони вимивають металобрухт звідси, з України, і роблять продукцію", – пояснює експерт.

Каленков додає, що вплив цього металургійного заводу на квазідержаву досить великий, і в цілому може визначати її існування.

"На ці гроші існує цей анклав у Придністров'ї. Це практично одне велике промислове підприємство, і сюди ж в Україну викидають свою продукцію, демпінгують і витісняють наші робочі місця", – наголошує голова "Укрметалургпрому".

Попередній матеріал
Пільговий період розмитнення "євроблях" завершено: до яких схем вдаються водії тепер
Наступний матеріал
"Методи окупантів не змінилися": історики відтворили бій між військами УНР та Червоною армією
Теги:
Loading...